NASZE
  GALERIE

  Podróże wokół Białegostoku

  Rozwiń
  Grzegorz Sandomierski: Jabulani - mundialowa piłka - nie...

  Grzegorz Sandomierski: Jabulani - mundialowa piłka - nie była winna

  (kw)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Jabulani, czyli piłka mundialowa jest przekleństwem bramkarzy. - Nie usprawiedliwia to dotychczasowych wpadek - mówi Grzegorz Sandomierski z Jagiellonii Białystok.
  Grzegorz Sandomierski uważa, że za dotychczasowe wpadki winni są bramkarze, a nie piłka

  Grzegorz Sandomierski uważa, że za dotychczasowe wpadki winni są bramkarze, a nie piłka ©fot. Archiwum

  Jabulani, co w narzeczu Zulu oznacza "świętować", została skrytykowana przez największe gwiazdy mistrzostw świata, jak chociażby Ikera Casillasa z Hiszpanii. Piłkarze, a szczególnie bramkarze twierdzą, że piłka zachowuje się nieprzewidywalnie.

  - Rzeczywiście, w locie dzieje się z nią coś dziwnego, co łatwo dostrzec podczas telewizyjnych transmisji. Niestety, zawsze tak jest, że przy powstawaniu piłek na wielkie imprezy ich wytwórcy kierują się dobrem napastników, a nie bramkarzy - mówi golkiper Jagi.

  Zdaniem jagiellończyka na jabulani nie można jednak zwalać dotychczasowych klopsów bramkarskich, w szczególności w meczu Anglii z USA i Algierii ze Słowenią.

  - To były uderzenia dołem i oba powinny zostać bez trudu obronione. Jeśli ktoś doszukuje się przyczyny wpadek w piłce, to dla mnie szuka taniego usprawiedliwienia. Akurat w tych sytuacjach winni byli ludzie, a nie futbolówka - zauważa Sandomierski.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama