Mundial 2010: Włochy - Paragwaj 1:1. Mistrzowie świata nie zachwycili.

Włosi muszą ostrzej trenować, jeśli chcą osiągnąć coś więcej w RPA
Włosi muszą ostrzej trenować, jeśli chcą osiągnąć coś więcej w RPA fot. fifa.com
W pierwszym meczu grupy F faworyzowani Włosi zremisowali 1:1 z Paragwajem. Jeden z faworytów do złotego medalu spisał się bardzo przeciętnie i mógł nawet przegrać.

Europejczycy od początku atakowali, ale robili to bez przekonania. Sami za to pomylili się w 39. minucie. Po stałym fragmencie gry w polu karnym najwyżej wyskoczył Antolin Alcaraz i strzałem głową zaskoczył Gianluigiego Buffona.

Italia uchroniła się przed porażką w drugiej połowie, kiedy po złym wyjściu do dośrodkowania paragwajskiego bramkarza Justo Villara wyrównał uderzeniem z kilku metrów Daniele De Rossi. Mistrzowie świata póbowali rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść, ale ich dyspozycja pozostawiała wiele do życzenia i drugi raz paragwajskiej defensywy zaskoczyć już się nie udało.