Dąb Dąbrowa Białostocka ma historyczny sukces

Piłkarze Dębu (białe stroje) nie dali najmniejszych szans Rudni
Piłkarze Dębu (białe stroje) nie dali najmniejszych szans Rudni Fot. Anatol Chomicz
Dąb Dąbrowa Białostocka kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnił sobie awans do III ligi. Podopieczni Mirosława Tokajuka pokonali Rudnię Zabłudów 3:0. W innym istotnym spotkaniu Cresovia Siemiatycze zremisowała z ŁKS Łomża 1:1.

Straciliśmy dwa punkty, które mogą kosztować nas bardzo dużo. Szkoda, bo to miasto i klub zasługują na grę w wyższej lidze - mówi Sławomir Kopczewski, trener łomżan.

Biało-czerwoni niespodziewanie przegrywali do przerwy 0:1, po golu Kamila Zalewskiego. Wyrównał w drugiej połowie Mateusz Laskowski. Bliżsi zwycięstwa byli gospodarze, którzy ostatni kwadrans grali w przewadze, gdyż czerwoną kartką ukarany został Łukasz Adamski.

- Ten mecz zapowiadano jako szlagier sezonu i tak było - przyznaje Marcin Stypułkowski, trener Cresovii. - Jedna i druga strona atakowała i miała swoje sytuacje. Moim zdaniem, bardziej zasługiwaliśmy na zwycięstwo, które dałoby nam awans. Remis jeszcze niczego nie przesądza - dodaje.

Nie będzie zmiany wyniku

Radość z awansu mogli przeżywać kibice w Dąbrowie Białostockiej. Miejscowy Dąb po raz pierwszy w historii zagra w III lidze.

- Jestem przeszczęśliwy - przyznaje trener Tokajuk. - Trochę obawiałem się o wynik po pierwszej połowie, kiedy widać było po nas presję. Po przerwie napięcie zeszło, strzeliliśmy trzy gole i mogliśmy otwierać szampany - dodaje.

Szkoleniowiec z Dąbrowy może odetchnąć z ulgą tym bardziej, że do klubu wpłynęło oficjalne pismo z podlaskiego ZPN, w którym jest zapewnienie, że nie będzie weryfikacji wyniku kontrowersyjnego meczu z Cresovią (wygrał Dąb 1:0).

Tylko Hetman z tarczą

Spośród białostockich zespołów wygrał tylko Hetman. Podopieczni Mirosława Mojsiuszki pokonali na wyjeździe Puszczę Hajnówka 4:3. Piast wywiózł punkt z Sejn, Włókniarz przegrał w Tykocinie.

Wyniki 29. kolejki

Cresovia Siemiatycze - ŁKS Łomża 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - K. Zalewski (27), 1:1 - Laskowski (51).
Dąb Dąbrowa Białostocka - Rudnia Zabłudów 3:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Orpik (54), 2:0 - Dzitkowski (66), 3:0 - Dzienisik (73).

Pomorzanka Sejny - Piast Białystok 3:3 (1:1). Bramki: 0:1 - Macianis (30), 1:1 - Grzanka (40), 2:1 - Zdzichowicz (52), 2:2 - Kuklewicz (70), 3:2 - Zdzichowicz (80), 3:3 - Januszkiewicz (90).

Sparta Augustów - Wissa Szczuczyn 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Orłowski (60-karny), 0:2 - E. Świderski (85).
Puszcza Hajnówka - Hetman Białystok 3:4 (2:1). Bramki: 0:1 - Jaźwiński (20), 1:1 - Żabiński (30), 2:1 - Ilanga (40), 2:2 - Kujawski (52), 2:3 - Marczuk (60), 2:4 - Bochenek (75), 3:4 - Kowalski (90).

Hetman Tykocin - Włókniarz Białystok 3:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Plaga (15), 2:0 - Maliszewski (44), 3:0 - Łuba (90-samobójcza).

Kolejarz Czeremcha - KS Michałowo 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Janiak (15), 0:2 - Hawryluk (75).
Znicz Suraż - Gryf Gródek 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Arciuch (15), 2:0 - Arciuch (75).

Program 30. kolejki

20 czerwca: Hetman B. - Pomorzanka, Piast - Dąb, Rudnia - Znicz, Gryf - Sparta, Wissa - Hetman T., Włókniarz - Kolejarz, Michałowo - Cresovia, Łomża - Puszcza.