Mundial 2010: Niemcy - Australia 4:0.

Niemcy rozpoczęli występy na mundialu od efektownego zwycięstwa. Podopieczni Joachima Loewa rozgromili Australię 4:0 w drugim niedzielnym meczu grupy D.

Niemcy po raz kolejny potwierdzili, że są drużyną turniejową i będą się liczyć w grze o medale. Australia zawiodła, chociaż to piłkarze z Antypodów pierwsi mieli okazję na gola, lecz Richard Garcia trafił z bliska w Philippa Lahma.

Kanonadę strzelecką rozpoczął Lukas Podolski, który fantastycznym strzałem zamknął akcję Thomasa Muellera. Na 2:0 podwyższył Miroslav Klose, pokonując spóźnionego Marka Schwarzera uderzeniem głową.

Kolejne trafienia nastąpiły po przerwie, kiedy Australijczycy grali w osłabieniu. Czerwoną kartką za brutalny faul na Bastianie Schweinsteigerze ukarany został Tim Cahill. W odstępie dwóch minut do siatki rywali trafiali Mueller i Cacau.

Niemcy - Australia 4:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Podolski (8), 2:0 - Klose (26), 3:0 - Mueller (68), 4:0 - Cacau (70).

Serbia - Ghana 0:1.