Do śmiertelnych wypadków w Białymstoku dochodzi rzadko. Przypominamy te najtragiczniejsze

Mundial 2010: Pierwszy rzut karny i Ghana lepsza od Serbii

(kw)

Kurier Poranny

Aktualizacja:

Słabo zaczęli mistrzostwa świata Serbowie, którzy w meczu grupy D przegrali 0:1 z Ghaną. Gola w 84 minucie strzelił z rzutu karnego Asamoah Gyan.
    Serbia przegrała z Ghaną

Piłkarze z Afryki popisali się stuprocentową skutecznością, bo w całym spotkaniu oddali tylko jeden celny strzał na bramkę rywali i dał im on zwycięstwo. Sprawcą nieszczęścia ekipy z Bałkanów był Zdravko Kuzmanovic, który w niezbyt groźnej sytuacji zagrał piłkę ręką i sędzia Hector Baldassi z Argentyny słusznie podyktował rzut karny.

Wcześniej Serbowie stracili obrońcę Aleksandara Lukovica, który w 74 minucie opuścił boisko po obejrzeniu dwóch żółtych, a w ich konsekwencji czerwonej kartki. Mimo to tuż przed utratą bramki europejski zespół miał fantastyczną okazję, ale Milos Krasic trafił piłką w bramkarza Ghany Richarda Kingsona.

O godz. 20.30 w tej samej grupie Niemcy grają z Australią.

Ghana - Serbia 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Gyan (84-karny).