Mundial 2010: Kolejna wpadka bramkarza i Algieria na kolanach

Słowenia pokonała Algierię
Lepszego początku mistrzostw świata Słowenia nie mogła sobie wymarzyć. Debiutant na mundialu pokonał 1:0 Algierię i ma spore szanse na wyjście z grupy C.

Gola na wagę trzech punktów strzelił w 79. minucie Robert Koren. Ogromny błąd w tej sytuacji popełnił bramkarz Algierii Faouzi Chaouchi, bo uderzenie było łatwe do obronienia. To już druga wpadka bramkarstwa, bo kiksie jaki przytrafił się Anglikowi Robertowi Greenowi.

Mecz był bardzo zacięty. Częściej przy piłce byli Słoweńcy, ale więcej strzałów oddali gracze Algierii. Z dobrej strony pokazał się kilka razy Andras Kirm. Pomocnik Wisły Kraków miał nawet szansę na zdobycie bramki dla Słoweńców, ale ją zmarnował.

Dramat afrykańskiej ekipy rozpoczął się w 73. minucie, kiedy nieodpowiedzialnie zachował się Algierczyk Abdelkader Ghezall, który mając na koncie żółtą kartkę zagrał piłkę ręką i został wyrzucony z boiska. A potem pomylił się Chaouchi i było po wszystkim. Słoweńcy zostali liderem grupy C.