IV liga piłkarska: W derbach Białegostoku górą Hetman (zdjęcia)

W derbach Białegostoku lepsi okazali się piłkarze Hetmana (pomarańczowe stroje), którzy ograli Piasta 2:1 Fot. Wojciech Oksztol
W derbach Białegostoku górą Hetman, który pokonał Piasta 2:1. Inny zespół ze stolicy Podlasia - Włókniarz wygrał ze Spartą Augustów 1:0. Nie było niespodzianki w Łomży, gdzie ŁKS zgodnie z planem rozgromił Kolejarza Czeremcha 5:0.

Grało nam się ciężko, do momentu zdobycia bramki. Później mieliśmy mecz pod kontrolą - mówi Sławomir Kopczewski, trener łomżan.

Worek z golami rozwiązał się dopiero w 37. minucie, kiedy do siatki Kolejarza trafił Mateusz Laskowski. Później biało-czerwoni jeszcze cztery razy dawali swoim kibicom powody do radości.

Męczarnie z outsiderem

Równie wysokie zwycięstwo odniosła Wissa Szczuczyn, która rozbiła Znicz Suraż 4:0. Więcej problemów miały dwa pozostałe aspirujące do awansu zespoły. Dąb Dąbrowa Białostocka pokonał na wyjeździe Gryfa Gródek 2:1, a Cresovia Siemiatycze męczyła się z outsiderem Puszczą Hajnówka, wygrywając ostatecznie 3:2.

Tylko trzy minuty trwało oczekiwanie na bramki w Białymstoku. Tyle czasu potrzebował Hetman, by objąć prowadzenie w derbowym meczu z Piastem.

- Długie podanie dostał Sebastian Topolan i nie miał kłopotów z wykończeniem akcji - opisuje Mirosław Mojsiuszko, trener Hetmana.

Nie minęło 10 minut i gospodarze prowadzili 2:0. Tym razem bierność defensywy Piasta wykorzystał Konrad Osek, który po wrzucie z autu, popisał się celną główką.

Za późno odpowiedzieli

Podopieczni Jacka Bayera zdobyli kontaktową bramkę dopiero w 90. minucie po strzale Piotra Zdzichowicza.

Komplet punktów wywalczyli także piłkarze białostockiego Włókniarza. Gola na wagę zwycięstwa ze Spartą strzelił Rafał Daniluk.

- Zagraliśmy słaby mecz i chyba tylko z punktów można być zadowolonym - przyznaje Artur Dakowicz, trener Włókniarza.

Wyniki 28. kolejki

Hetman Białystok - Piast Białystok 2:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Topolan (3), 2:0 - Osek (12), 2:1 - Zdzichowicz (90).
Wissa Szczuczyn - Znicz Suraż 4:0 (2:0). Bramki: 1:0 - E. Świderski (32), 2:0 - E. Świderski (44), 3:0 - E. Świderski (83), 4:0 - Marcinkiewicz (87).
Włókniarz Białystok - Sparta Augustów 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Daniluk (28).
KS Michałowo - Hetman Tykocin 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Plaga (62), 0:2 - Ignaczuk (70).
ŁKS Łomża - Kolejarz Czeremcha 5:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Laskowski (37), 2:0 - Szymański (42), 3:0 - Adamski (58), 4:0 - Adamski (71), 5:0 - Mleczek (72).
Gryf Gródek - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Dzietczyk (54), 0:2 - Boguszewski (64), 1:2 - Łotysz (80).
Rudnia Zabłudów - Pomorzanka Sejny 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Pieczywek (10), 1:1 - Czakis (60), 2:1 - Kuźma (86).
Puszcza Hajnówka - Cresovia Siemiatycze 2:3 (1:2). Bramki: 1:0 - Kicel (16), 1:1 - Zalewski (17), 2:1 - Sawczyński (32), 2:2 - Milewski (51), 2:3 - Prokopczuk (68).

Program 20. kolejki
9 czerwca (mecze zaległe): włókniarz - Hetman B., Michałowo - Wissa, Łomża - Gródek, Puszcza - Rudnia, Cresovia - Piast, Kolejarz - Pomorzanka, Hetman T. - Dąb, Sparta - Znicz.