NASZE
  GALERIE

  Podróże wokół Białegostoku

  Rozwiń
  III liga: Tur Bielsk Podlaski - Orzeł Kolno. Walka o...

  III liga: Tur Bielsk Podlaski - Orzeł Kolno. Walka o utrzymanie.

  (ted)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Derbowa potyczka pomiędzy Turem Bielsk Podlaski a Orłem Kolno może przesądzić o losie obu ekip. Porażka praktycznie odbierze szansę na utrzymanie się jednej z nich w III lidze.
  Jeśli gracze Tura nie sprostają Orłowi, spadek ich drużyny stanie się faktem

  Jeśli gracze Tura nie sprostają Orłowi, spadek ich drużyny stanie się faktem ©Fot. Anatol Chomicz

  - Jesteśmy raczej pogodzeni z naszym losem i mamy już tylko matematyczne szanse na utrzymanie się - mówi Lucjan Trudnos, trener Tura. - Niemniej jednak, walczymy do końca, więc jak mamy spaść, to pociągniemy Orła za sobą - deklaruje opiekun bielszczan.

  Utrzymanie się w lidze jest celem MKS Mielnik, który tym razem zmierzy się na wyjeździe z Czarnymi Olecko. Zdecydowanym faworytem są gospodarze, ale zespół znad Buga kilka razy udowodnił, że jest w stanie sprawić niespodziankę.

  - Ostatnio zremisowaliśmy z Olimpią Zambrów, która moim zdaniem prezentuje lepszy poziom niż nasi najbliżsi rywale - przekonuje Radosław Kondraciuk, trener Mielnika. - Atutem Czarnych jest to, że mają zespół zgrany, który w podobnym składzie występuje już dłuższy czas. Ponadto boisko w Olecku jest nietypowe - dodaje.

  Ciekawie będzie również w Ełku, gdzie Mazur podejmie Warmię Grajewo. Faworytem potyczki są goście, ale więcej do stracenia mają miejscowi, którzy wciąż walczą o utrzymanie.
  - To są derby, gdyż obie miejscowości dzieli niewielki dystans - mówi Piotr Pawluczuk, trener Warmii. - Wracają nasi kluczowi piłkarze i wierzę w zwycięstwo - zapowiada. (ted)

  Program 28. kolejki

  Sobota: Olimpia Zambrów -Concordia Elbląg (godz. 16), Czarni Olecko - MKS Mielnik (17), Huragan Morąg - Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA (17).

  Niedziela: Mazur Ełk - Warmia Grajewo (15), Motor Lubawa - Start Działdowo (15), Pogoń Łapy - Mrągowia Mrągowo (16), Promień Mońki - Vęgoria Węgorzewo (16), Tur Bielsk Podlaski - Orzeł Kolno (17).

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Gość

   Wszystkie komentarze (1) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama