IV liga piłkarska: Ścigają Dąb (zdjęcia)

Piast Białystok (szare koszulki) nie utrudnił zadania Wissie Szczuczyn, która dzięki wygranej utrzymała swoją pozycję w czołówce tabeli Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Szóste kolejne zwycięstwo odniósł ŁKS Łomża, który tym razem pokonał na wyjeździe Znicz Suraż 1:0. Liderem pozostał Dąb Dąbrowa Białostocka, który zwyciężył KS Michałowo 3:1.

Moim zdaniem Dąb zwyciężył niezasłużenie. Popełniliśmy trzy szkolne błędy, po których straciliśmy bramki - mówi Daniel Szemiot, trener Michałowa.

Ekipie z Dąbrowy Białostockiej po piętach cały czas depcze grupa pościgowa. Wśród niej na uwagę zasługuje Łomża, która znów zdobyła komplet punktów. Tym razem jednak biało-czerwoni nie zachwycili.

- Zagraliśmy bardzo słabe spotkanie i poza naszym bramkarzem Przemkiem Masłowskim trudno kogoś wyróżnić - mówi Sławomir Kopczewski, trener ŁKS.

Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 64. minucie Karol Drągowski, który silnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Znicza.

Deszczowy gol dał wygraną

Niezłe widowisko zobaczyli kibice w Zabłudowie. Miejscowa Rudnia pokonała 3:2 Gryf Gródek mimo że to goście dwukrotnie prowadzili.

- Traciliśmy bramki po głupich błędach i do przerwy był remis 2:2. W drugiej połowie grało się ciężko, bo ulewny deszcz utrudniał zadanie, ale właśnie wtedy strzeliliśmy zwycięskiego gola - mówi Grzegorz Pieczywek, trener Rudni.

Piast gorszy od wicelidera

Z białostockich zespołów zwycięstwa odniosły Włókniarz i Hetman, które pewnie pokonały swoich rywali. Piast nie sprostał wiceliderowi Wissie Szczuczyn, przegrywając u siebie 0:2.

Wyniki 25. kolejki

Znicz Suraż - ŁKS Łomża 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Drągowski (64).

Hetman Tykocin - Cresovia Siemiatycze 0:2 (0:2). Bramki: 0:1 - Stępkowski (20), 0:2 - Zalewski (41).

Piast Białystok - Wissa Szczuczyn 0:2 (0:2). Bramki: 0:1 - Łapiński (9), 0:2 - Łapiński (30).

Sparta Augustów - Puszcza Hajnówka 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Czyżewski (35), 2:0 - Sobolewski (71).

Pomorzanka Sejny - Włókniarz Białystok 1:5 (1:2). Bramki: 0:1 - Jurowczyk (4), 0:2 - Polkowski (14), 1:2 - Kuklewicz (44), 1:3 - Brałkowski (57-karny), 1:4 - Grygoruk (72), 1:5 - Polkowski (88).

Rudnia Zabłudów - Gryf Gródek 3:2 (2:2). Bramki: 0:1 - Tomczyk (4), 1:1 - Domalewski (20), 1:2 - Bobko (31), 2:2 - Bokuniewicz (42), 3:2 - Polkowski (75).

Dąb Dąbrowa Białostocka - KS Michałowo 3:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Golak (7), 1:1 - Frąckiel (8), 2:1 - Łabieniec (65), 3:1 - Doroszczyk (72).

Kolejarz Czeremcha - Hetman Białystok 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Jaźwiński (57), 0:2 - Jaźwiński (90).