Woda
  2017

  Białystok gotowy na ulewy?

  Rozwiń
  Woda
  Zwiń

  Białystok gotowy na ulewy?

  W mieście trwały ćwiczenia mające przygotować służby i mieszkańców do walki z powodziami

  Siatkarskie juwenalia: Pronar Zeto Astwa AZS zagra w...

  Siatkarskie juwenalia: Pronar Zeto Astwa AZS zagra w turnieju towarzyskim

  Tomasz Dworzańczyk

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Kibice będą w czwartek mieli okazję, by po raz ostatni w tym sezonie zobaczyć w akcji białostockie siatkarki

  Kibice będą w czwartek mieli okazję, by po raz ostatni w tym sezonie zobaczyć w akcji białostockie siatkarki ©Fot. Anatol Chomicz

  Ekipa Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok będzie główną atrakcją czwartkowego turnieju towarzyskiego, zorganizowanego w ramach juwenaliów. Dla akademiczek może on być pożegnaniem z kibicami w tym sezonie.
  Kibice będą w czwartek mieli okazję, by po raz ostatni w tym sezonie zobaczyć w akcji białostockie siatkarki

  Kibice będą w czwartek mieli okazję, by po raz ostatni w tym sezonie zobaczyć w akcji białostockie siatkarki ©Fot. Anatol Chomicz

  Wcześniejszy niż planowano koniec rozgrywek to efekt porozumienia z Gwardią Wrocław. Oba kluby uznały, że nie ma sensu uczestniczyć w spotkaniu, w którym nie ma praktycznie żadnej stawki.

  - Gwardia wysłała do nas pismo z propozycją nie rozgrywania tej potyczki, a my się do niej przychyliliśmy. Czekamy na decyzję siatkarskiej centrali, ale to powinna być tylko formalność - przekonuje Michał Cybulski, pełnomocnik zarządu białostockiego klubu.

  W takim przypadku akademiczki zajęłyby ostatecznie siódme miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet, gdyż po rundzie zasadniczej były sklasyfikowane wyżej od rywalek. Byłoby to powtórzenie najlepszego wyniku w historii klubu.

  Okazja, by podziękować białostockim zawodniczkom i trenerowi za sezon pełen emocji nadarzy się już w czwartek. Akademiczki wezmą udział w pokazowym turnieju, rozgrywanym w centrum miasta, na dziedzińcu ratusza.

  Oprócz podopiecznych Wiesława Czai rywalizować będą m.in także siatkarki z białostockiego BTPS, połączone siły studentek z WSFiZ oraz WSWFiT, a także dwie ekipy zagraniczne - młodzieżowa reprezentacja Białorusi i ekipa z Uniwersytetu w Mińsku. Stawkę uczestników turnieju uzupełnią jeszcze Promień Mońki i młodziczki z Pronaru Zeto Astwy AZS.

  - Co prawda jesteśmy już zmęczone trudami ciężkiego sezonu, ale chętnie weźmiemy udział w juwenaliach - zapewnia Ilona Gierak, przyjmująca Pronaru Zeto Astwy AZS i jednocześnie studentka WSFiZ.

  Zespoły rozpoczną rywalizację od godz. 11 i będą rozgrywać mecze na specjalnie przygotowanej nawierzchni pod otwartym niebem. W przypadku złych warunków pogodowych organizatorzy przeniosą imprezę do hali Uniwersytetu Medycznego przy ul. Wołodyjowskiego 1.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama