NASZE
  GALERIE

  Podróże wokół Białegostoku

  Rozwiń
  Jagiellonia Białystok dziś gra z Polonią Bytom

  Jagiellonia Białystok dziś gra z Polonią Bytom

  Wojciech Konończuk

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Jesienne starcie w Bytomiu zakończyło się remisem 1:1, a gola dla Jagi strzelił Dariusz Jarecki (z lewej)

  Jesienne starcie w Bytomiu zakończyło się remisem 1:1, a gola dla Jagi strzelił Dariusz Jarecki (z lewej) ©Fot. Wojciech Oksztol

  Żółto-czerwoni rozegrają dziś ostatni w tym sezonie mecz ligowy przed własną publicznością. O godz. 19 na stadionie miejskim drużyna Michała Probierza zmierzy się z Polonią Bytom.
  Jesienne starcie w Bytomiu zakończyło się remisem 1:1, a gola dla Jagi strzelił Dariusz Jarecki (z lewej)

  Jesienne starcie w Bytomiu zakończyło się remisem 1:1, a gola dla Jagi strzelił Dariusz Jarecki (z lewej) ©Fot. Wojciech Oksztol

  Obie drużyny zapewniły już sobie ligowy byt, co nie oznacza, że zapowiada się mecz przyjaźni, w którym nie będzie walki. - Przeciwnie, wciąż mamy się o co bić, podobnie jak Polonia - mówi pomocnik Jagi Rafał Grzyb.

  Jeden z liderów podlaskiej ekipy przyszedł zimą do Białegostoku właśnie z Bytomia i stało się to w niezdrowej atmosferze. Działacze zawiesili go nawet i piłkarz stracił sporo z okresu przygotowawczego.

  - Pewnie, że pozostał niesmak, ale nie chcę nic nikomu udowadniać. Mam sentyment do Polonii, bo występowałem przecież w tym klubie. Najważniejsze jednak, byśmy zdobyli trzy punkty i zwycięstwem pożegnali się z naszymi kibicami - dodaje Grzyb.

  Dodatkowy smaczek

  Zdaniem pomocnika Jagi utrzymanie się obu ekip nie oznacza, że stawka spotkania jest żadna.

  - Nie ma meczów o nic. Możemy zająć nawet szóste miejsce, za tym idą przecież premie. Poza tym po to się gra w piłkę by wygrywać - zauważa piłkarz.

  Emocji dzisiejszej potyczce powinno też przysporzyć to, że trener Probierz urodził się w Bytomiu i wcześniej prowadził Polonię, a opiekunem gości ze Śląska jest były szkoleniowiec Jagi Jurij Szatałow.

  - Pewnie, że będzie to dodatkowy smaczek tej potyczki, ale bez tego szykuje się emocjonujący mecz. Mamy nadzieję na podtrzymanie dobrej passy w meczach na własnym stadionie - kończy Grzyb.

  Wśród żółto-czerwonych prawdopodobnie dojdzie do roszad w składzie. Intensywna końcówka sezonu może sprawić, że Probierz pozwoli odpocząć najbardziej eksploatowanym piłkarzom

  - Kilku zawodników narzeka na drobne urazy i nie wiadomo, czy będą mogli wystąpić. Poza tym mamy w perspektywie finał Pucharu Polski w Bydgoszczy i musimy przygotować alternatywne warianty ustawień - informuje szkoleniowiec. - Nie oznacza to oczywiście, że nie chcemy wygrać. Przeciwnie, zrobimy wszystko, by sięgnąć po zwycięstwo - dorzuca.

  Brazylijczyk uniewinniony

  W składzie Jagi zabraknąć może przede wszystkim Tomasza Frankowskiego, Hermesa, Andriusa Skerli i Thiago Cionka. Ten ostatni stawał wczoraj przed Komisją Ligi Ekstraklasy SA pod zarzutem świadomego uderzenia łokciem w twarz Andrzeja Niedzielana z Ruchu Chorzów. Brazylijczyk został uwolniony od podejrzeń.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Wszystkie komentarze (1) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama