NASZE
  GALERIE

  Podróże wokół Białegostoku

  Rozwiń
  Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - Centrostal Bydgoszcz

  Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - Centrostal Bydgoszcz

  Wojciech Konończuk

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  W sobotę zawodniczki Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok staną przed szansą odniesienia dużego sukcesu. Awans do czołowej szóstki Plus Ligi Kobiet byłby największym osiągnięciem w historii występów akademiczek w ekstraklasie. Wystarczy u siebie pokonać Centrostal Bydgoszcz.
  Katarzyna Wysocka (z lewej) w Bydgoszczy pod siatką radziła sobie bardzo dobrze. Oby w sobotę białostocka środkowa i jej koleżanki znów były lepsze od

  Katarzyna Wysocka (z lewej) w Bydgoszczy pod siatką radziła sobie bardzo dobrze. Oby w sobotę białostocka środkowa i jej koleżanki znów były lepsze od Centrostalu. ©Fot. Jarosław Pruss/Gazeta Pomorska

  Zdajemy sobie sprawę z tego, jak blisko jesteśmy tego sukcesu. Ale lekko nie będzie, bo Bydgoszcz nie ma zamiaru odpuścić i przyjedzie do nas po dwa zwycięstwa - mówi kapitan białostoczanek Joanna Szeszko.

  Nasza siatkarka wolałyby skończyć rywalizację już w sobotę, by o wszystkim nie decydował ewentualny niedzielny mecz.

  - Wiadomo, ile sił w tej fazie sezonu kosztuje każde spotkanie, a przy naszej szczupłej kadrze w niedzielę może być różnie. Dlatego chcemy już w pierwszej potyczce awansować do czołowej szóstki ligi - dodaje Szeszko.

  Woli walki nie zabraknie z obu stron

  Kibice mogą spodziewać się wielkich emocji. W Bydgoszczy Pronar Zeto Astwa wygrał 3:2, a w tie-breaku było 16:14.

  - Nie wiem, czy i tym razem czeka nas pięć setów.
  Ale znam dziewczyny z Centrostalu, znam ich trenera. To waleczny zespół i postara się u nas odrobić straty. Nam jednak także nie brakuje woli zwycięstwa. Jesteśmy podbudowane tym, czego dokonałyśmy w Bydgoszczy i postaramy się znów wygrać - zapowiada Magdalena Godos. - Byłoby wspaniale przejść do historii białostockiego klubu.

  Po tych wszystkich nieporozumieniach i niedociągnięciach na początku sezonu, po późniejszych kontuzjach, udowodniłyśmy, że umiemy grać w siatkówkę i jesteśmy dobrą drużyną - dodaje rozgrywająca akademiczek.

  Jest jeszcze jeden powód, dla którego Podlasianki chcą w sobotnim spotkaniu pokazać się z jak najlepszej strony.

  - Chcemy zmazać plamę przed naszymi kibicami po słabym meczu z Dąbrową Górniczą. Tym razem wszystko będzie wyglądało zupełnie inaczej - przekonuje Godos.

  W poprzedniej potyczce białostoczanki zaskoczyły przeciwniczki bardzo dobrą zagrywką i przede wszystkim rewelacyjnym blokiem. W tym elemencie bilans brzmiał 20:12 na korzyść naszej drużyny.

  - Same byłyśmy zdziwione taką liczbą bloków, bo w trakcie sezonu zasadniczego nie była to nasza najmocniejsza strona. Oby w Białymstoku znów pod siatką rywalki miały problem z przebiciem się - mówi Szeszko.

  Zatrzymać Ewę Kowalkowską

  Ze strony przeciwniczek największym zagrożeniem jest doświadczona Ewa Kowalkowska.

  - Punkty zdobywa jeszcze kilka siatkarek, ale to Ewa jest motorem napędowym poczynań Centrostalu i to przede wszystkim ją musimy zatrzymać - kończy Szeszko.

  Spotkanie Pronaru Zeto Astwy AZS z Centrostalem zostanie rozegrane w sobotę, o godz. 18, w sali SP 50 przy ul. Pułaskiego.

  Triumf gospodyń oznacza koniec rywalizacji. Jeśli zwycięży drużyna z Bydgoszczy, decydująca potyczka rozpocznie się w niedzielę, także o godz. 18.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama