NASZE
  GALERIE

  Podróże wokół Białegostoku

  Rozwiń
  Wygraj dom Twoich marzeń. Ruszyła loteria Kuriera Porannego.

  Wygraj dom Twoich marzeń. Ruszyła loteria Kuriera Porannego.

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Wygraj dom Twoich marzeń. Ruszyła loteria Kuriera Porannego.
  Wystarczy zebrać komplet 12 kuponów, by stać się właścicielem pięknego domu w podbiałostockich Sochoniach, wartego 675 tysięcy złotych. Pierwszy kupon znajdziesz w papierowym wydaniu Kuriera Porannego.
  Wygraj dom Twoich marzeń. Ruszyła loteria Kuriera Porannego.
  [galeria_glowna]
  Dom będzie miał 138 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej (galerię zdjęć znajdziesz w linku z lewej strony). To parterowy budynek, ale z użytkowym poddaszem. Zostanie postawiony na działce liczącej ponad 1100 metrów kwadratowych.

  Co bardzo ważne, laureat loterii dostanie go pod klucz, tzn. dom będzie gotowy do zamieszkania. Doprowadzona zostanie do niego pełna infrastruktura. Ściany wewnątrz będą pomalowane. Dwie łazienki zostaną urządzone. W całym domu będą położone podłogi.
  Antoni Piekut Prezes Zarządu Yuniversal Podlaski Sp. z o.o.

  Piotr Wąsikowki, Redaktor Naczelny Kuriera Porannego

  Piotr Wąsikowski, Redaktor Naczelny Kuriera Porannego: Chcemy spełnić marzenia

  Dom jednorodzinny za darmo? To nagroda jak z pięknego snu!
  - To dzieje się naprawdę. Własny dom, a szczególnie taki jak ten, który można zdobyć z Porannym, dla wielu osób może być nieosiągalny. Dlatego powstał ten niezwykły projekt: wybudujemy dom pod klucz, w pięknym miejscu. Konkurs rozstrzygnie, kto będzie mógł się do niego wprowadzić i zamieszkać w podbiałostockich Sochoniach.
  "Kurier Poranny" od 20 lat jest blisko mieszkańców Białegostoku i naszego regionu. Nasze relacje z Czytelnikami są bardzo silne. Zawsze staramy się odpowiadać na ich sygnały i potrzeby, a czasami chcemy też spełnić ich marzenia.

  Kolejny raz "Kurier Poranny" funduje białostoczanom własny dach nad głową.
  - Juz dwukrotnie prowadziliśmy konkursy, w których głównymi nagrodami były nowo wybudowane mieszkania. Zainteresowanie naszych Czytelników okazało się tak wielkie, że postanowiliśmy w tym roku jeszcze rozwinąć sprawdzony pomysł. Nie mam wątpliwości, że Czytelnicy Porannego i tym razem chętnie wezmą udział w tej zabawie. Stawka znacznie wzrosła i jest o co walczyć.

  Jak się Panu podoba ten dom?
  - Został przygotowany efektowny, uwzględniający polskie preferencje projekt. Jest taki, jakie lubimy. Wnętrze zostało nowocześnie zaplanowane, a technologia, w której powstanie budynek, jest bardzo solidna. To prawdziwy, ciepły dom, w którym będzie można bezpiecznie i komfortowo mieszkać. Duża działka, na której stanie, usytuowana jest w pięknej, zielonej okolicy, ale jednocześnie w pobliżu Białegostoku. Bez problemu można stamtąd w krótkim czasie dojechać do pracy czy do szkoły w mieście.

  Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym konkursie. Dom od "Kuriera Porannego" jest w zasięgu ręki.
  Tomasz Sobieszuk, V-ce Prezes Biura Projektów MTM STYL: Wygodny dworek pod lasem

  Antoni Piekut Prezes Zarządu Yuniversal Podlaski Sp. z o.o.

  Antoni Piekut Prezes Zarządu Yuniversal Podlaski Sp. z o.o.: Będzie służył właścicielom przez dziesięciolecia

  Gdzie powstanie dom, przeznaczony dla Czytelników "Kuriera Porannego"?
  To podbiałostocka miejscowość Sochonie, przy trasie wyjazdowej na Augustów, z bardzo wygodnym dojazdem do Białegostoku. Dojazd do centrum zajmuje dziesięć minut.
  Budujemy tu kameralne osiedle domów jednorodzinnych "Pod Lasem", ogrodzone i z monitoringiem. Będzie to zamknięta enklawa, w której docelowo znajdzie się 15 domów. Jego zaletą są naprawdę duże działki - każda ma ponad tysiąc metrów powierzchni. Teraz realizujemy pierwszy etap, czyli osiem domów.
  Samo miejsce jest uroczo położone na brzegu wsi. Z jednej strony całe osiedle oparte jest o las. Część budynków będzie więc miała na swoich działkach kawałek lasu. Generalnie to obrzeże Puszczy Knyszyńskiej. Wspaniałe miejsce dla wszystkich, którzy po pracy lubią zrelaksować się w otoczeniu natury.

  Jaki będzie ten dom?
  Rozwiązania zastosowane na parterze są funkcjonalne i praktyczne. Obsłużą one wszystkie codzienne czynności kilkuosobowej rodziny. Góra natomiast przeznaczona jest na zapewniające prywatność sypialnie.
  Yuniversal Podlaski wykona budynek w tzw. stanie surowym. Trzeba podkreślić, że zastosowane do budowy tego domu materiały będą z pierwszej półki. Ponieważ jest to typowo tradycyjne budownictwo, w związku z tym ściany wykonane zostaną z tradycyjnych pustaków ceramicznych. A żeby konstrukcja była solidna, zastosowane zostaną monolityczne, żelbetowe stropy. To sprawi, że budynek będzie stał setki lat.
  Konstrukcja dachu będzie drewniana. Pokrycie ułożone zostanie z dachówki cementowej renomowanego producenta.
  Zrobimy też opaskę, czyli ścieżkę prowadzącą wokół domu, podejście, wiodące do drzwi głównych, a także podjazd do domu.

  Jakie prace Yuniversal wykona jeszcze na osiedlu?
  - Wykonane zostanie zewnętrzne ogrodzenie całego zespołu mieszkalnego, a także prowadząca do niego brama i domofon. Zrobimy też wewnętrzne ogrodzenia, oddzielające poszczególne domy. Natomiast przyjęliśmy zasadę, że nie będziemy ogradzać domów od strony ulicy wewnętrznej. Doszliśmy do wniosku, że w sytuacji, gdy całe osiedle jest ogrodzone, przed domem warto zachować otwartą przestrzeń. Wewnętrzną drogę osiedlową będzie tworzyła jezdnia, a po jej obu stronach znajdą się chodniki.

  Czyli "Pod Lasem" warto zamieszkać.
  - Z pewnością. Zespół "Pod Lasem" to na pewno miejsce, gdzie wygodnie może mieszkać każda rodzina, lubiąca bliskość natury. A ten dom wybudowany zostanie tak solidnie, że na pewno przez dziesięciolecia będzie służył właścicielom.

  Tomasz Sobieszuk, V-ce Prezes Biura Projektów MTM STYL: Wygodny dworek pod lasem

  Tomasz Sobieszuk, V-ce Prezes Biura Projektów MTM STYL: Wygodny dworek pod lasem

  Dlaczego coraz więcej osób obecnie wyprowadza się pod miasto?
  - Jeszcze dziesięć lat temu mieszkanie 10-15 kilometrów za miastem kojarzyło się z samymi niewygodami i niejako było wymuszone koniecznością, bo ziemia w takich miejscach była tania. Teraz motoryzacja sprawiła, że dojazd do centrum z takiej odległości nie jest żadnym problemem. I ceny działek wszędzie dookoła miasta bardzo mocno poszły w górę.
  Przeprowadziliśmy ostatnio specjalną ankietę preferencji wśród naszych klientów. I nawet z niej wynika, że większość potencjalnych inwestorów chciałaby mieć własny dom nie w mieście, tylko poza nim. Jest bardzo wyraźna tendencja do wyprowadzania się z miasta.

  Dlaczego akurat taki projekt wybrał Pan na to miejsce?
  - Ten projekt jest moim faworytem, bo pasuje do zespołu mieszkaniowego, który buduje się w Sochoniach. Doskonale wpisuje się w całe osiedle i otaczający je krajobraz.
  To jest dom, który ma tradycyjny wygląd, kojarzący się z dworkami. Są w nim elementy charakterystyczne dla historycznej architektury, takie np. jak kolumny przy wejściu z daszkiem. Takie domy dobrze czują się w przyrodzie, tam gdzie jest las, pole, otwarta przestrzeń. Myślę, że i temu domowi, i jego mieszkańcom będzie tam dobrze.

  Kto będzie się w nim dobrze czuł?
  - Jest zaprojektowany dla typowej, czteroosobowej rodziny. Stąd taka wielkość tego domu i taki układ funkcjonalny: trzy sypialnie na górze, a na dole mamy kuchnię z jadalnią, salon z wyjściem na ogród. Poza tym jest tu troszkę luksusu, czyli antresola z reprezentacyjnymi schodami na górę, co w domach tej skali nie zdarza się często.
  Wnętrze jest zwarte, z racjonalnie wykorzystaną powierzchnią. Okazuje się też, że wielkość domu jest taka, jaką chcieliby mieć ankietowani przez nas odbiorcy. Teraz już do rzadkości należą domy większe niż 200-metrowe.
  Dom nie jest pozbawiony pewnych elementów komfortowych, w postaci np. wygiętego, dużego okna w salonie. Tego typu dom powinien stać na stosunkowo dużej działce, która oferuje jakieś ładne widoki. Stąd okno w salonie na taras, które daje efekt przedłużenia salonu o krajobraz.

  Czytaj także

   Komentarze (12)

   Wszystkie komentarze (12) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama