MKS Dąbrowa Górnicza - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0

Katarzyna Gajgał (przodem) do Białegostoku przyjedzie z zapasem dwóch zwycięstw. Jej MKS Dąbrowa Górnicza jest bliski awansu do czołowej czwórki. Fot. Anatol Chomicz
Tylko 66 minut potrzebowały zawodniczki MKS Dąbrowa Górnicza, by zwyciężyć w trzech setach Pronar Zeto Astwę AZS Białystok. W rywalizacji play-off Plus Ligi Kobiet Ślązaczki prowadzą już 2:0.

Nie wyszedł nam ten mecz. Po rozegraniu pięciu setów dzień wcześniej i porażce w tie-breaku z dziewczyn zeszło powietrze - ocenia Wiesław Czaja, trener Pronaru Zeto Astwy AZS.

W zespole z Białegostoku od początku szwankowało wiele elementów. Bardzo słabo wyglądało przyjęcie, a skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Dość powiedzieć, że w pierwszej partii akademiczki nie prowadziły ani razu.

- Graliśmy prostą piłkę i zbyt czytelną dla rywalek. Dlatego często nadziewaliśmy się na podwójny blok - tłumaczy Czaja.

Miejscowe osiągnęły w połowie partii przewagę kilku punktów, którą pod koniec jeszcze powiększyły. Po asie serwisowym Agaty Pury wynosiła ona już 10 oczek (21:11). Seta zakończyła atakiem Ewelina Sieczka.

Promyk nadziei szybko zgasł

W drugiej odsłonie akademiczki grały lepiej. Po bloku Katarzyny Wysockiej prowadziły 8:5, a po ataku Joanny Szeszko 10:7. Niestety, gospodynie szybko odrobiły straty i dzięki dobrej grze Joanny Szczurek (MVP meczu) zwiększyły dystans. Mimo pogoni białostoczanek, skończyło się porażką do 22.
Trzeci set był już dramatem w wykonaniu akademiczek. Miejscowe wykorzystywały zniechęcenie w ekipie białostoczanek i na pierwszą przerwę techniczną zeszły prowadząc 8:1.

Podobne tempo utrzymały przez dalszą część partii i zanosiło się na pogrom. Podopieczne trenera Czai walczyły już tylko o zachowanie twarzy, co częściowo się udało, gdyż zdobyły w tej części symboliczne 10 punktów.

Potrzebują odpoczynku

- Musimy zapomnieć o tym występie jak najszybciej. Przed nami mecz u siebie, który trzeba wygrać. Może jak odpoczniemy to nam się uda - zapowiada trener Podlasianek.

Rywalizacja przeniesie się w najbliższy poniedziałek do Białegostoku. Ewentualny czwarty mecz zostanie rozegrany dzień później.

Wyniki play-off

MKS Dąbrowa Górnicza - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0 (25:13, 25:22, 25:10). Stan rywalizacji: 2:0.

Dąbrowa G.: Pura, Liniarska, Szczurek, Gajgał, Sieczka, Śliwa, Strasz (libero).
Pronar Zeto Astwa AZS: Wysocka, Starzyk, Szeszko, Godos, Gierak, Ziemcowa, Saad (libero) oraz Gajewska, Właszczuk, Bonczewa, Wójcik.
Muszynianka Muszyna - Centrostal Bydgoszcz 3:0. Stan rywalizacji: 2:0.
Aluprof Bielsko-Biała - Gwardia Wrocław 3:1. Stan rywalizacji: 2:0.