NASZE
  GALERIE

  Podróże wokół Białegostoku

  Rozwiń
  Marcin Burkhardt o meczu z Legią: Będzie mały dreszczyk...

  Marcin Burkhardt o meczu z Legią: Będzie mały dreszczyk emocji

  Tomasz Dworzańczyk

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Z Legii odszedłem już ponad dwa lata temu, a lekki dreszczyk emocji tylko może zmobilizować do lepszej gry. - mówi Marcin Burkhardt, piłkarz Jagiellonii Białystok.
  Marcin Burkhardt grając w Jagiellonii pokazał się z dobrej strony i udowodnił, że jego wypożyczenie było dobrym ruchem ze strony białostockich dział

  Marcin Burkhardt grając w Jagiellonii pokazał się z dobrej strony i udowodnił, że jego wypożyczenie było dobrym ruchem ze strony białostockich działaczy ©Fot. Bogumiła Maleszewska

  Wypada rozpocząć od pytania o zdrowie, bo w ostatnim czasie odniósł Pan dwie kontuzje. Szczególnie niepokojąco wyglądał uraz nosa, odniesiony w meczu z Cracovią Kraków. Jak wygląda obecnie sytuacja?

  Marcin Burkhardt (Jagiellonia Białystok): Ze zdrowiem jest już znacznie lepiej niż tydzień temu. Nos nie okazał się złamany, tylko mocno zbity i już prawie nie boli. Większy kłopot mam natomiast z mięśniem czworogłowym, który jak to się mówi w piłkarskiej gwarze, pociągnął mnie na treningu w ubiegłym tygodniu.

  Kibice Jagiellonii mają jednak nadzieję, że będzie Pan mógł zagrać w poniedziałek w Warszawie z Legią.

  - Szansa jest, chociaż powiedziałbym, że nie jest ona jakaś wielka.
  Zostało jeszcze kilka dni, więc zobaczymy. Jeśli zagram, to na pewno w masce, którą powinienem nosić trzy tygodnie, od feralnego zdarzenia, czyli przynajmniej do 21 kwietnia. Większy problem stanowi jednak kontuzja nogi i głównie od tego zależy mój występ przeciw Legii.

  Spotkanie przy Łazienkowskiej nie jest chyba zwyczajnym meczem. Szczególnie dla kogoś, kto spędził trochę czasu grając w barwach Legii?

  - Na pewno coś w mojej głowie będzie się działo z tej okazji, ale bez przesady. Z Legii odszedłem już ponad dwa lata temu, a lekki dreszczyk emocji tylko może zmobilizować do lepszej gry. A co do stołecznego zespołu, to nie osiąga on w tej chwili najlepszych wyników i moim zdaniem jest okazja, żeby przywieźć z Warszawy trzy punkty.

  Całkiem nieźle wkomponował się Pan w zespół, w którym odgrywa bardzo istotną rolę. Chyba ta decyzja o przenosinach z Charkowa do Białegostoku nie była taka zła?

  - Gdyby nie ta nieszczęsna kontuzja, która wybiła mnie w jakiś sposób z rytmu, to byłoby całkiem nieźle. Teraz nie wiem, jak przerwa w grze wpłynie na moją formę. Mimo to, myślę, że mały plusik można przy tej decyzji postawić. Zwłaszcza, że zespół, w którym gram, cały czas rozwija się i uzyskuje coraz lepsze wyniki.

  No i przy okazji otwiera się szansa na zdobycie trofeum. Jaga jest o krok od awansu do finału Pucharu Polski.

  - Tak, owszem zdaję sobie sprawę, że wszyscy tutaj bardzo na to liczą. Trzeba jednak pamiętać, że droga do tego jest na razie daleka. Obecnie najważniejsza jest liga i najbliższe spotkanie z Legią. Do spokojnego utrzymania się potrzebujemy jeszcze kilku punktów.

  Za blisko miesiąc rozgrywki w Polsce dobiegną końca. Ma Pan już plan co dalej?

  - Na razie nie podjąłem jeszcze żadnej decyzji. Po zakończeniu sezonu spokojnie zasiądziemy do rozmów i zobaczymy co z tego wyniknie.

  W grę wchodzi pozostanie w Jagiellonii na kolejny sezon?

  - Oczywiście.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama