Sędziował nieudacznik, ale Jagiellonia i tak wygrała w Gdańsku z Lechią 2:1

Gola na 1:0 dla Jagiellonii strzelił Rafał Grzyb
Gola na 1:0 dla Jagiellonii strzelił Rafał Grzyb Fot. Wojciech Oksztol
Jagiellonia Białystok w pierwszym meczu półfinałowym Remes Pucharu Polski wygrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 2:1. To znakomita zaliczka przed rewanżem.

Żółto-czerwoni powinni wygrać 2:0, ale zostali oszukani przez warszawskiego sędziego Marka Karkuta, który w doliczonym czasie gry przyznał gospodarzom rzut karny z niczego.
- To są jakieś jaja. Asystent arbitra pokazuje, że faulu nie było, a główny dyktuje karnego - denerwował się przed telewizyjnymi kamerami bramkarz Jagi Rafał Gikiewicz.

Wcześniej wszystko przebiegało według planu gości. Zgodnie z zapowiedziami trener Jagi Michał Probierz dokonał kilku zmian w składzie. Na ławce rezerwowych zasiedli między innymi najgroźniejsi napastnicy - Tomasz Frankowski i Kamil Grosicki. Szansę dostał za to Maycon.

I to właśnie Brazylijczyk w 6. minucie wyprowadził wspaniały kontratak. Przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i fantastycznie podał do Rafała Grzyba, który bez trudu pokonał Pawła Kapsę.

Gospodarze atakowali nieporadnie i szybko zostali ponownie skarceni. Znów podawał Maycon, a z dystansu fantastycznie uderzył jego rodak Bruno. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Taką bramkę nazywa się "stadiony świata".

W II połowie Lechia grała już trochę lepiej. W 69. minucie El Mehdi bezsensownie sfaulował w polu karnym Tomasza Dawidowskiego. Marokańczyk zobaczył czerwoną kartkę, a gospodarze mieli "jedenastkę". Karol Piątek uderzył w prawy róg bramki Jagi, a Gikiewicz obronił w fantastyczny sposób.

W doliczonym czasie gry popisał nieudacznictwa dał Karkut. Tomasz Dawidowski tetralnie przewrócił się, a sędzia wskazał na wapno. Honorowego gola strzelił dla Lechii Hubert Wołąkiewicz.

Rewanż zostanie rozegrany 21 kwietnia w Białymstoku.

WYNIK
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:2). Bramki: 0:1 - Grzyb (6), 0:2 - Bruno (28), 1:2 - Wołąkiewicz (90-karny). Żółte kartki: Klepczarek, Maycon, El Mehdi. Czerwona kartka: El Mehdi (69., za drugą żółtą). Sędziował: Marek Karkut (Warszawa).

Lechia: Kapsa - K. Bąk, Wołąkiewicz, Kożans, Kosznik (55. Dawidowski), Pietrowski, Laizans (68. Nowak), Piątek, Zabłocki (73. Lukjanovs), Kaczmarek, Buzała.

Jagiellonia: Gikiewicz - Norambuena, Mehdi, Skerla, Klepczarek (34. Lewczuk), Jezierski (74. Jarecki), Bruno, Hermes, Grzyb, Lato, Maycon (60. Grosicki).