Wigry Suwałki - Przebój Wolbrom 4:1, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Freskovita Wysokie Mazowieckie 1:1

(ted, wdr)
Grażvydas Mikulenas znakomicie zadebiutował w Wigrach
Udanie rozpoczęli rundę wiosenną podlascy drugoligowcy. Wigry Suwałki pewnie zwyciężyły u siebie Przebój Wolbrom 4:1, a Freskovita Wysokie Mazowieckie wywiozła cenny remis 1:1 z boiska wicelidera - Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Nie jestem jakoś specjalnie zadowolony, w szczególności z postawy napastników, ale trzeba wyciągnąć wnioski i zagrać lepiej w kolejnych spotkaniach - mówi Miroslav Copjak, trener Freskovity.

Mleczni stracili gola dość szybko, bo już w 16. minucie. W zamieszaniu pod bramką Rafała Rakowieckiego najlepiej odnalazł się Michał Strzałkowski, który z bliska wepchnął piłkę do siatki. Tuż przed przerwą wyrównał Arkadiusz Czarnecki, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i ładnym strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

- Wynik jest sprawiedliwy. Oba zespoły mogły ten mecz wygrać i przegrać - ocenia Copjak.

Obiektywnie patrząc, bliżsi porażki byli goście. W 52. minucie Rakowiecki obronił rzut karny, wykonywany przez Marka Lendziona.

Wielki debiut Mikulenasa

Rezultat w Nowym Dworze ucieszył drużynę Wigier, która dzięki trzem punktom za zwycięstwo z Przebojem zmniejszyła dystans do ścisłej czołówki. Suwalczanie na grząskim boisku rozegrali bardzo dobry mecz, a że przyjezdni także ambitnie atakowali, kibice zobaczyli widowiskowe spotkanie.

- Przegraliśmy z Mikulenasem, a także przez młodość i niedoświadczenie moich zawodników - ocenia Robert Orłowski, trener Przeboju. - Napastnik Wigier zagrał po profesorsku - dodaje.

Początkowo więcej z gry mieli goście, ale sprowadzony z GKS Katowice 37-letni Mikulenas ostrzegł ich w 11. minucie, kiedy z 17 metrów trafił w słupek. Dziesięć minut później już cieszył się z debiutanckiego gola. Wymanewrował trzech obrońców, przełożył piłkę na lewą nogę i posłał ją do siatki. Zaraz potem drugiego gola Miki zdobył w podobny sposób, ale zwiódł jeszcze bramkarza Przeboju. Trzecią bramkę, zdobył Rafał Sadowski, który wykorzystał dogranie Jakuba Kowalskiego.

Goście też mieli okazje

Zaraz po przerwie dokładną centrą z rzutu rożnego na bliższy słupek popisał się Makuszewski i Sebastian Świerzbiński efektowną główką podwyższył na 4:0. Trzy sytuacje zmarnował jeszcze Mikulenas i jedną Sadowski, ale goście też mieli kilka okazji. Dobrze broniący Karol Salik skapitulował tylko w sytuacji sam na sam z Tomaszem Jaroszem.

Wyniki 22. kolejki:
Wigry Suwałki - Przebój Wolbrom 4:1 (3:0). Bramki: 1:0 - Mikulenas (21), 2:0 - Mikulenas (33), 3:0 - Sadowski (45), 4:0 - Świerzbiński (49), 4:1 - Jarosz (81).
Wigry: Salik - Bajko, Rogoziński, Makarewicz, Statkievicius, Makuszewski (72. Danilczyk), Świerzbiński, Paberzis (62. Radzio), Sadowski (63. Ołowniuk), Kowaski (90. Pomian), Mikulenas.
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Freskovita Wysokie Mazowieckie 1:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Strzałkowski (16), 1:1 - Czarnecki (45).
Freskovita: Rakowiecki - Bartkiewicz, Czarnecki, Zitka, Galiński, Oświęcimka (90. Ambrożewicz), Strózik, Filipek (55. Jegliński), Kołodziejczyk, Twardowski (74. Łukaszewski), Bzdęga.
Resovia Rzeszów - LKS Nieciecza 1:0, OKS 1945 Olsztyn - Pelikan Łowicz 0:1, Concordia Piotrków Trybunalski - Jeziorak Iława 0:1, Sokół Aleksandrów Łódzki - Start Otwock 0:1, GKS Jastrzębie - Stal Rzeszów 2:0, Okocimski Brzesko - Kolejarz Stróże 0:0.
Mecz: Hetman Zamość - Olimpia Elbląg nie został rozegrany. Hetman wycofał się z rozgrywek.
tabela

Program 23. kolejki:
27-28 marca: Nieciecza - Olimpia, Freskovita - Resovia, Pelikan - Świt, Przebój - OKS, Kolejarz - Wigry, Jeziorak - Okocimski, Start - Concordia, Stal - Sokół.
Mecz: Jastrzębie - Hetman nie zostanie rozegrany.