Śląsk Wrocław - Jagiellonia 1:2. Przerwana fatalna passa bez zwycięstwa na wyjeździe. (zdjęcia)

Kamil Grosicki miał wyśmienitą okazję na gola dla żółto-czerwonych, ale zbyt dlugo zwlekał z oddaniem strzału Fot. A. Zgiet
Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Śląsk Wrocław 2:1. Bohaterami w ekipie żółto-czerwonych byli Jarosław Lato i Remigiusz Jezierski, którzy pognębili swój były klub.

Białostoczanie rozpoczęli w mocno zmienionym składzie w porównaniu do ostatniego meczu z Koroną Kielce. W obronie po raz pierwszy zagrał Marokańczyk El Mehdi Sidqy (debiut bardzo udany). W drugiej linii od początku pojawili się Rafał Grzyb i Maycon. Niespodzianką był brak Bruno i Kamila Grosickiego, którzy zasiedli na ławce rezerwowych.

Już w 7. minucie powinno być 1:0 dla Jagi. Do siatki rywali trafił Tomasz Frankowski, lecz sędzia dopatrzył się spalonego, którego nie było. W miarę upływu gry wyraźną przewagę uzyskali jagiellończycy, którzy lepiej operowali piłką i nie pozwalali gospodarzom niemal na nic.

Bramka wisiała w powietrzu i w końcu padła. Sędzia podyktował rzut wolny pośredni z okolicy 18 metra. Frankowski trącił lekko piłkę, a grający kilka lat temu w Śląsku Lato, silnym strzałem lewą nogą w długi róg dał Jadze w 33. minucie prowadzenie 1:0.

W drugiej połowie nadal przewagę posiadali białostoczanie i już w 51. minucie podwyższyli na 2:0. Ponownie stały fragment gry - z rzutu rożnego dośrodkowuje Lato, obrońcy wybijają piłkę, a akcję kończy pięknym strzałem w okienko Jezierski. Gol stadiony świata, a szczęśliwy strzelec także wcześniej reprezentował barwy klubu z Wrocławia.

Jaga mogła postawić kropkę nad "i" ale Grosicki zmarnował 100 procentową sytuację w 70. minucie. Napastnik Jagi biegł z piłką sam przez pół boiska i na koniec nie dał rady bramkarzowi Śląska.

Zemściło się to w 78. minucie, kiedy kontaktowego gola strzelił Piotr Celeban. Na szczęście w nerwowej końcówce białostoczanie nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa.

Tym samym Jagiellonia przerwała fatalną passę 32 meczów bez wygranej na obcym boisku. Ostatni raz żółto-czerwoni cieszyli się z wyjazdowych trzech punktów, wracając z Bytomia po wygranej z Polonią 1:0 - 1 grudnia 2007 roku.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Lato (33), 0:2 - Jezierski (51), 1:2 - Celeban (78).

Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Cionek, Skerla, El Mehdi, Jezierski (69. Bruno), Grzyb, Hermes, Lato, Frankowski (77. Burkhardt), Maycon (59. Grosicki).