Kultura

serwis portalu www.poranny.pl

Recenzje

SONDA

Czy Roberto Skolmowski sprawdzi się jako dyrektor opery?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 366.

KULTURA > Kultura - Aktualności | 29 paždziernika 2011 - 20:17

Tadeusz Broś nie żyje. Prowadził Teleranek, zbankrutował, przyznał się do choroby alkoholowej

Tadeusz Broś

Tadeusz Broś zmarł 27 X 2011 roku (Internet)

Tadeusz Broś nie żyje. Znany dziennikarz zdobył sławę jako prowadzący program Teleranek. Później był był redaktorem naczelnym programu Rower Błażeja. Był pierwszym, który zgłosił wniosek o upadłość konsumencką.

Tadeusz Broś urodził się 28 października 1949 roku w Wałbrzychu. Rozpoczął studia na PWST w Krakowie, ale nigdy ich nie ukończył.

Prowadził Teleferie, był w programie Sobótka, wreszcie w audycji Teleranek. To tam zaśpiewał wspólnie z zespołem Papa Dance.

W 1990 zapisał się na zaoczne studia na Wydział Realizacji Telewizyjnej w PWSFTViT w Łodzi i skończył je otrzymując dyplom i uprawnienia do reżyserowania w telewizji.

Następnie zajmował się reżyserią koncertów i festiwali, głównie dziecięcych i młodzieżowych, był także dyrektorem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Ciechocinku.

Wraz z grupą Papa Dance zaśpiewał popularną piosenkę Teleranka pt. "Na dzień dobry jestem dobry". Wystąpił w koncercie na warszawskim Stadionie Dziesięciolecia w widowisku dla dzieci pt. Smurfy Dzieciom.

Występował w Teatrze Syrena, gdzie był także asystentem literackim. Potem był redaktorem naczelnym Roweru Błażeja w TVP.

Gdy zwolniono go z pracy, stał się bankrutem. Przez jakiś czas jeździł warszawską taksówką, później pracował jako telemarketer. Po raz pierwszy przyznał się do choroby alkoholowej.

Był pierwszym, który zgłosił wniosek o upadłość konsumencką. Jego zarobki nie pokrywały nawet odsetek od olbrzymiego długu.

Zmarł 27 października.

(dor), na podst. Wikipedii

::Kultura - serwis specjalny Kuriera Porannego - email:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne Spółka z o.o. 2001-2014.