Jesteś tu: Strona główna Kultura Kultura - Aktualności Artykuł

Tadeusz Broś nie żyje. Prowadził Teleranek, zbankrutował, przyznał się do choroby alkoholowej

Dodano: 29 października 2011, 20:17 Autor:

Tadeusz Broś nie żyje. Znany dziennikarz zdobył sławę jako prowadzący program Teleranek. Później był był redaktorem naczelnym programu Rower Błażeja. Był pierwszym, który zgłosił wniosek o upadłość konsumencką.
zmarł 27 X 2011 roku

Tadeusz Broś zmarł 27 X 2011 roku (fot. Internet)

Tadeusz Broś urodził się 28 października 1949 roku w Wałbrzychu. Rozpoczął studia na PWST w Krakowie, ale nigdy ich nie ukończył.

Prowadził Teleferie, był w programie Sobótka, wreszcie w audycji Teleranek. To tam zaśpiewał wspólnie z zespołem Papa Dance.

W 1990 zapisał się na zaoczne studia na Wydział Realizacji Telewizyjnej w PWSFTViT w Łodzi i skończył je otrzymując dyplom i uprawnienia do reżyserowania w telewizji.

Następnie zajmował się reżyserią koncertów i festiwali, głównie dziecięcych i młodzieżowych, był także dyrektorem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Ciechocinku.

Wraz z grupą Papa Dance zaśpiewał popularną piosenkę Teleranka pt. "Na dzień dobry jestem dobry". Wystąpił w koncercie na warszawskim Stadionie Dziesięciolecia w widowisku dla dzieci pt. Smurfy Dzieciom.

Występował w Teatrze Syrena, gdzie był także asystentem literackim. Potem był redaktorem naczelnym Roweru Błażeja w TVP.

Gdy zwolniono go z pracy, stał się bankrutem. Przez jakiś czas jeździł warszawską taksówką, później pracował jako telemarketer. Po raz pierwszy przyznał się do choroby alkoholowej.

Był pierwszym, który zgłosił wniosek o upadłość konsumencką. Jego zarobki nie pokrywały nawet odsetek od olbrzymiego długu.

Zmarł 27 października.

Czytaj więcej o:
  • śmierć
  • nie żyje
  • prezenter
  • rower błażeja
  • tadeusz broś
  • teleranek
  • upadłość konsumencka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem

Informacje z Twojego powiatu

  • Dinozaury w Alfa Centrum poranny.pl

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.