Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Grajewo. Trzyletnie dziecko wpadło do wody. Cudem je odratowano

(adek)
Trzyletnia dziewczynka wpadła do stawu służącym do pojenia zwierząt w jednej z miejscowości w powiecie grajewskim. Uratował ją ojciec powiadomiony przez pozostałe dzieci. Nie dawała oznak życia.
Trzyletnia dziewczynka wpadła do stawu służącym do pojenia zwierząt w jednej z miejscowości w powiecie grajewskim. Uratował ją ojciec powiadomiony przez pozostałe dzieci. Nie dawała oznak życia. KMP Grajewo
Trzyletnia dziewczynka wpadła do stawu służącym do pojenia zwierząt w jednej z miejscowości w powiecie grajewskim. Uratował ją ojciec powiadomiony przez pozostałe dzieci. Nie dawała oznak życia.

W sobotę przed godz. 15 w jednej z grajewskich miejscowości trzyletnia dziewczynka wpadła do stawu.

- Dziewczynka wraz z braćmi w wieku 7 i 9 lat bawiła się na podwórku - mówi oficer prasowy KPP w Grajewie. - Dzieci bez wiedzy rodziców poszły nad staw znajdujący się w niedalekiej odległości od posesji. Dziewczynka najprawdopodobniej zsunęła się ze skarpy i wpadła do stawu. Rodziców zaalarmowali jej bracia. Ojciec dziecka wskoczył do wody i wyciągnął córkę. Dziecko nie dawało oznak życia. Mężczyzna natychmiast przystąpił do reanimacji a matka wezwała pogotowie ratunkowe. Na szczęście udało się uratować 3-latkę. Trafiła ona na oddział dziecięcy jednego ze szpitali. Trwa ustalanie przyczyn tego zdarzenia.

Policja po raz kolejny apeluje do rodziców i opiekunów dzieci

Rola rodziców i opiekunów prawnych w opiece szczególnie nad małoletnimi dziećmi jest bezcenna. Przypominamy, że pozostawienie małego dziecka bez opieki grozi narażeniem na niebezpieczeństwo samego dziecka, a także innych członków rodziny (np. pożarem domu). Rodzice i opiekunowie dzieci do lat 7 muszą się liczyć z odpowiedzialnością, jeżeli dopuszczą do przebywania dziecka w okolicznościach niebezpiecznych dla jego zdrowia. Dopuszczenie do przebywania dziecka do ukończenia przez nie 7 lat w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka jest wykroczeniem przewidzianym w art. 106 kodeksu wykroczeń. Nieodpowiedzialni rodzice mogą także narazić się na odpowiedzialność karną z art. 160 KK.

Rozpoczynający się właśnie okres wakacji jest czasem wypoczynku dla dzieci, ale jest też okresem wzmożonego wysiłku wychowawczego
i opiekuńczego dla rodziców. Dzieci, które dotychczas część dnia spędzały w szkole czy przedszkolu, teraz większość dnia spędzają w domu. Musimy pamiętać, że dzieci nie są tak świadome zagrożeń jak ich rodzice. Dorośli muszą wykazać się rozsądkiem i odpowiedzialnością. Bagatelizowanie zagrożeń może skutkować narażeniem na niebezpieczeństwo dla zdrowia czy życia dziecka.

Pamiętajmy, aby:

- nie pozostawiać dziecka bez opieki w pobliżu nabrzeża, zbiornika wodnego, studni, szamb, dołów z gnojowicą itp.

- nie pozostawiać dziecka w foteliku w samochodzie w upalny dzień,

- odpowiednio zabezpieczać miejsca, w których znajdują się np. środki czyszczące, udrażniające kanalizację itp.,

- nie dopuszczać dzieci do przebywania w pobliżu niebezpiecznych narzędzi, pracujących maszyn itp.,

- Po stronie dorosłych, a szczególnie rodziców i opiekunów prawnych leży konieczność dbania o bezpieczeństwo najmłodszych - dodaje oficer prasowy KPP w Grajewie. - Tylko właściwa i odpowiedzialna postawa dorosłych oraz ich zaangażowanie na rzecz zapewnienia dzieciom bezpiecznego wypoczynku może zapobiec wielu dramatycznym w skutkach zdarzeniom.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny