Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0 (zdjęcia)

(adek)
Grzegorz Dembiński / Polskapresse
Jagiellonia Białystok przegrała z Lechem Poznań na wyjeździe 0:2.

Mecz wyjazdowy Jagiellonii do Poznania zakończył się porażką białostoczan. Przez pierwszą połowę obie drużyny nie zachwycały swą grą na boisku. Do przerwy jagiellończycy remisowali z gospodarzami 0:0. Podobnie było przez kolejne kilkadziesiąt minut drugiej połowy. Wszystko wskazywało na to, że białostoczanie wywiozą z Poznania remis. I tak by się stało gdyby nie Barry Douglas, który dał poznaniakom prowadzenie w 86 minucie. Trzy minuty później Szymon Pawłowski dał się sfaulować w polu karnym Jagiellonii. Sędzia podyktował rzut karny. Pewnym strzałem Tomasz Kędziora podwyższył prowadzenie Lecha na 2 do 0. Piłkarze z Poznania nie dali szans białostoczanom na odrobienie strat i mimo dwóch doliczonych minut doprowadzili wynik do końca.