Jagiellonia II Białystok - Puszcza Hajnówka 3:1

Tomasz Dworzańczyk [email protected]
Piłkarze rezerw Jagiellonii (z piłką) często gościli pod bramką Puszczy Hajnówka Wojciech Wojtkielewicz
Olimpia Zambrów wykorzystała wpadkę lidera i pokonując na wyjeździe Start Działdowo 2:1 traci do Olimpii Elbląg już tylko punkt.

Elblążanie tylko zremisowali u siebie 1:1 w derbach z lokalnym rywalem - Concordią. Sprawia to, że Podlasianie mają szansę jeszcze w tym roku ich przegonić.

- Nie ma co ukrywać, ten wynik w Elblągu jest dla nas bardzo korzystny. Bardziej cieszę się jednak z tego, że sami wygraliśmy mecz, który mógł się zakończyć różnie - przyznaje Krzysztof Zalewski, trener Olimpii.

Zambrowianie byli zespołem znacznie lepszym, jednak w pierwszej połowie nie potrafili zmusić do kapitulacji bramkarza miejscowych. Udało się to dopiero po przerwie Kamilowi Zapolnikowi.
- Później należał nam się między innymi rzut karny po faulu na Zapolniku, ale sędzia nie widział przewinienia - relacjonuje Zalewski. - Gol na 2:0 uspokoiłby sytuację, a tak gospodarze do końca walczyli o wyrównanie i w końcówce dopięli swego. Rzuciliśmy się do ataków i udało nam się w ostatniej akcji przechylić szalę na swoją korzyść, po strzale Michała Kuczałka - dodaje.

Taki sam wynik padł w spotkaniu derbowym pomiędzy Dębem Dąbrowa Białostocka a KS Wasilków. O wygranej gości przesądził gol w 86. minucie z rzutu karnego, wykorzystanego przez Piotra Skiepko.

- To zwycięstwo daje nam bardzo potrzebny tlen. Myślę, że zasłużenie zdobyliśmy te trzy punkty. Chłopcy biegali i walczyli z wielką determinacją, no i się opłaciło - kwituje Artur Woroniecki, trener Wasilkowa.
To gospodarze jednak otworzyli wynik meczu. W 14. minucie, po rzucie rożnym, piłka trafiła do Michała Łabieńca, a ten z bliska trafił do siatki.

- To była w zasadzie jedyna sytuacja Dębu w pierwszej połowie - przyznaje Woroniecki.

Po przerwie sporo ożywienia w szeregi przyjezdnych wniósł rezerwowy Piotr Romaniuk. Goście postawili na jedna kartę i ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków. W 73. minucie, po uderzeniu z dystansu wyrównał Hubert Karwacki.

- Nie zadowoliliśmy się remisem. Chcieliśmy sięgnąć po pełną pulę - dodaje trener beniaminka z Wasilkowa.

Taka postawa opłaciła się. W 86. minucie Jacek Markiewicz nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym Romaniuka, a jedenastkę pewnie wykorzystał Skiepko.

W innych derbach Podlasia triumfowali gospodarze. Rezerwy Jagiellonii Białystok nie dały szans Puszczy Hajnówka, pewnie zwyciężając 3:1.

- Szybko strzeliliśmy dwa gole i to na pewno miało wpływ na drugą część spotkania, która była w naszym wykonaniu słabsza - komentuje Dariusz Bayer, trener drugiego zespołu Jagi.

Wynik otworzył już w 3. minucie Jan Pawłowski, który sfinalizował akcję Radosława Gulbierza. Niespełna 10 minut później było już 2:0. Tym razem piłkę do siatki skierował Damian Kądzior, który dobił strzał Pawłowskiego. Po przerwie trzeciego gola strzelił Gulbierz, wygrywając pojedynek z bramkarzem Puszczy Norbertem Jendruczkiem. Honorowe trafienie dla gości było dziełem Rafała Babula, który wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul w szesnastce Jakuba Słowika.

Cenny punkt z wyjazdu do Morąga przywiozła Warmia Grajewo, remisując 1:1 z groźnym u siebie Huraganem. Nie powiodło się natomiast piłkarzom ŁKS 1926 Łomża, którzy nie sprostali u siebie beniaminkowi - Olimpii Olsztynek, przegrywając 1:2.

- Można powiedzieć, że to jest porażka na własne życzenie, bo rywale nie pokazali nic szczególnego - przyznaje Robert Speichler, trener łomżan. - Mamy swoje problemy. Wąska kadra jest przetrzebiona przez kontuzje. Najlepiej dla nas, żeby ta runda skończyła się jak najszybciej - dodaje.
Przed trzecioligowcami jednak jeszcze jedna kolejka w tym roku, która zostanie rozegrana w najbliższy weekend.
Wyniki 18. kolejki

Dąb Dąbrowa Białostocka - KS Wasilków 1:2 ( 1:0). Bramki: 1:0 - Łabieniec (14), 1:1 - Karwacki (73), 1:2 - Skiepko (86-karny).

ŁKS 1926 Łomża - Olimpia Olsztynek 1:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Baranowski (8), 1:1 - Różowicz (11), 1:2 - Najorczyk (61).

Huragan Morąg - Warmia Grajewo 1:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Śnieżawski (6), 1:1 - Cybulski (43).

Jagiellonia II Białystok - Puszcza Hajnówka 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Pawłowski (3), 2:0 - Kądzior (12), 3:0 - Gulbierz (60), 3:1 - Babul (79-karny).

Start Działdowo - Olimpia Zambrów 1:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Zapolnik (51), 1:1 - Cichowski (88), 1:2 - Kuczałek (90).

Płomień Ełk - Rominta Gołdap 3:1, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Znicz Biała Piska 2:1, Olimpia Elbląg - Concordia Elbląg 1:1, MKS Korsze - Sokół Ostróda 1:1.

Program 19. kolejki

22-23 listopada: Korsze - Dąb, Sokół - Huragan, Warmia - Drwęca, Znicz - Olimpia E., Concordia - Start, Olimpia Z. - ŁKS, Olimpia O. - Jagiellonia II, Puszcza - Płomień, Rominta - Wasilków.