Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w Sumo. Sukces UAKS Podlasie Białystok (zdjęcia)

Władysław Kierdelewicz
W Mistrzostwach Europy Kadetów w Sumo zawodnicy UAKS "Podlasie" Białystok zdobyli 3 medale indywidualnie i "brąz" w drużynie.

Srebrny medal w wadze +95 kg zdobył Michał Dziubek (wychowanek UKS "Osiedla Bacieczki" Białystok), który po wygraniu 2 walk, w finale uległ zawodnikowi Estonii (cięższy od Michała o ponad 30 kg).

Dwa brązowe medale zdobyli:Karol Stasiewicz waga 75 kg i Mateusz Trofimczuk waga 85 kg (obaj wychowankowie LUKS "Amator" Juchnowiec). Obaj po wygraniu 2 pojedynków eliminacyjnych w półfinale ulegli zawodnikom Rosji. W walkach o brązowe medale Karol wygrał z zawodnikiem Białorusi, a Mateusz pokonał zawodnika Estonii.

W meczu Drużynowych Mistrzostw Europy Kadetów wystąpiło 2 zawodników "Podlasia" (startują czteroosobowe drużyny narodowe) Mateusz Trofimczuk i Michał Dziubek. Obaj spisali się doskonale. Reprezentanci Polski po wygraniu z Reprezentacją Białorusi, w meczu o finał 1:2 ulegli zawodnikom Rosji. W meczu o brąz w DMEK Reprezentacja Polski pokonała 3:0 drużynę Estonii.

W Mistrzostwach zawodnicy UAKS "Podlasie" Białystok zdobyli 2 medale indywidualnie.

Srebrny medal w wadze 60 kg zdobył Tomasz Stasiewicz, który po wygraniu 3 walk (z zawodnikami Rosji, Białorusi i Estonii) w finale uległ zawodnikowi Przemysławowi Piliszczukowi z "Agrosu" Zamość.

Brązowy medal w wadze 80 kg zdobył Bartosz Łętowski. Bartek po wygraniu
2 pojedynków eliminacyjnych w półfinale uległ zawodnikowi Rosji. W walce o brązowy medal pokonał Adama Głodka z UKS Lubzina (był to udany rewanż za MPJ).

Sukces zawodników "Podlasia" to zasługa trenerów Dariusza Ryżykowa i Andrzeja Samsonowicza.