Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 4:0

Tomasz Dworzańczyk [email protected]
Karol Świderski (z piłką) zaliczył pierwszy występ w drużynie juniorów Jagi i był to wymarzony debiut. Pomocnik pozyskany z UKS SMS Łódź strzelił gola i zapisał na swoim koncie asystę. Anatol Chomicz
Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie Centralnej Ligi Juniorów odniosła Jagiellonia Białystok. Żółto-czerwoni pokonali u siebie Koronę Kielce 4:0.

Wynik może sugerować, że było łatwo i przyjemnie, ale to nie do końca prawda. Rywale pokazali, że potrafią grać w piłkę i do przerwy mecz był bardzo wyrównany - przyznaje Samuel Tomar, trener białostockich piłkarzy.

Jagiellończycy chcieli zrehabilitować się za porażkę sprzed tygodnia, kiedy ulegli w Krakowie Wiśle 2:3. Dodatkową motywacją była obecność na trybunach w Juchnowcu trenera pierwszego zespołu Michała Probierza.

To jednak goście jako pierwsi mieli okazję objąć prowadzenie. Po strzale z dystansu jednego z koroniarzy, piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Krzysztofa Karpieszuka. Odpowiedź żółto-czerwonych była piorunująca. W 23. minucie dośrodkowanie z prawej strony Karola Buzuna na gola zamienił Przemysław Mystkowski, który wykończył akcję strzałem głową. Do przerwy więcej bramek nie padło, choć oba zespoły miały na to okazje. Dobrze jednak spisywali się bramkarze.
Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej dla gospodarzy. Już minutę po wznowieniu gry do siatki trafił debiutujący w białostockim zespole Karol Świderski. Wychowanek SMS Łódź wykorzystał asystę Mystkowskiego z rzutu wolnego.

- Szybko zdobyta bramka w drugiej połowie na pewno nam pomogła. Grało się łatwiej i w efekcie padły dwa kolejne gole - przyznaje Tomar.

Koronę dobili najpierw Łukasz Zińczuk z rzutu karnego (podyktowanego za zagranie ręką) oraz w końcówce Michał Domański, któremu drogę do bramki otworzył znakomitym podaniem Świderski.

- Wygrana cieszy, ale nie popadamy w hurraoptymizm. Liga dopiero wystartowała i kolejne mecze zweryfikują na co nas stać - zaznacza Tomar.

Kolejne spotkanie jagiellończycy zagrają już jutro. W Lublinie zmierzą się z Motorem (godz. 17).
Drugą porażkę poniósł natomiast ŁKS 1926 Łomża. Biało-czerwoni przegrali 0:1 w Puławach z Wisłą.

- Mecz był wyrównany. Straciliśmy gola kwadrans przed końcem po rzucie karnym, podyktowanym za zupełnie niepotrzebny faul - relacjonuje Arkadiusz Obrycki, trener ŁKS.
Wyniki 2. kolejki
Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 4:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Mystkowski (23), 2:0 - Świderski (46), 3:0 - Zińczuk (68-karny), 4:0 - Domański (84).
Jagiellonia: Karpieszuk - Dudała, Łupiński, Malinowski, Zińczuk, Buzun (46. Świderski), Kuriata, Prusaczyk (80. Falon), Kaczmarczyk, Gajko (62. Domański), Mystkowski (73. Samluk).
Wisła Puławy - ŁKS 1926 Łomża 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 (75-karny).
ŁKS: Jędraszczak - Wawrzyniak, Kamienowski, Brudkowski, Boroń, Walendziewski, Sakowski (80. Podgórski), Świderski (85. Pytel), Sulkowski, Tarnowski, Nitkiewicz.
GKS Bełchatów - Polonia Warszawa 1:4, Cracovia Kraków - ŁKS Łódź 2:0, Stal Mielec - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1, Stomil Olsztyn - Olimpia Elbląg 1:1, Stal Rzeszów - Motor Lublin 3:1, Legia Warszawa - Wisła Kraków 5:0.
1. Legia 2 6 8:0
2. Cracovia 2 6 4:1 1
3. Stomil 2 4 4:1
4. Olimpia 2 4 2:1
5. Stal Rz. 2 4 4:2
6. Wisła P. 2 4 2:3
7. ŁKS Łódź 2 3 3:4
8. Wisła K. 2 3 3:7