Tur Bielsk Podlaski - KS Wasilków 1:3 (zdjęcia)

(jan)
Piłkarze Tura przegrali sparing na własnym boisku
Piłkarze Tura przegrali sparing na własnym boisku Krzysztof Jankowski
Trzecioligowy KS Wasilków udowodnił swoją wyższość nad szykującym się do rozgrywek IV ligi Turem wygrywając w sobotę w Bielsku 3:1 (0:1).

Gole wasilkowianie strzelili jednak dopiero w drugiej połowie, gdy gospodarze wyraźnie opadli z sił.

- Jesteśmy po tygodniowym obozie i to wyraźnie odbiło się na grze mojej drużyny - oceniał po meczu trener Tura Paweł Bierżyn.

Szkoleniowiec gości podkreślał z kolei, że mecz był elementem letniego treningu.

- Zakładaliśmy, że mamy grać jak najwięcej do przodu, by potraktować spotkanie z Turem, jak kolejną jednostkę pracy nad motoryką - mówił Artur Woroniecki.

Jednak początek sobotniego meczu należał do gospodarzy. W środku pola dominowała doświadczona trójka pomocników: Andrzej Lewczuk, Paweł Łochnicki i Karol Kosiński, a w przodzie dryblingami popisywał się młody Daniel Daniłowski. W 22. minucie rzut wolny wykonywał K. Kosiński. Dośrodkował w pole karne, tam piłka wypadła z rąk oślepionego przez słońce bramkarza Macieja Bartoszuka (w poprzednim sezonie LZS Narewka), dopadł do niej Łukasz Popiołek i z bliska wcisnął do siatki. Trzecioligowcy odpowiedzieli kilkoma strzałami aktywnego Rafała Kuleszczyka, ale na posterunku był Kamil Osmulski.

Po przerwie Woroniecki wpuścił na boisko prawie całą nową jedenastkę, a Bierżyn najpierw ograniczył się do trzech zmian, a potem stopniowo desygnował do gry kolejnych juniorów. Gra się wyrównywała, aż po 75. minucie Turowi "odcięło prąd", a goście złapali wiatr w żagle. Pomógł im w tym błąd bramkarza Jakuba Wołosika, który nie złapał piłki dośrodkowanej przez Kacpra Muszyńskiego i nadbiegający testowany napastnik wyrównał. Trener Woroniecki nie chciał zdradzić nazwiska próbowanego zawodnika, ale widać było, że ma on spory potencjał. Jeszcze w 83. minucie urwał się gospodarzom i zdobył trzeciego gola dla Wasilkowa.

Wcześniej na 2:1 podwyższył Tomasz Grzebieniak zakładając siatkę Wołosikowi.

- Nasz dzisiejszy skład nie jest jeszcze ostateczny. Nadal budujemy drużynę na III ligę - mówił Artur Woroniecki.

W jego zespole zagrali także dwaj byli piłkarze Tura z jesieni poprzedniego sezonu: obrońca Paweł Naliwajko (wiosną Narewka) i skrzydłowy Hubert Karwacki (wiosną Michałowo). Z Narewki doszli też wspomniany bramkarz Bartoszuk i rosły obrońca Michał Lul. Wasilków testował również młodzieżowców, m.in. białostoczanina Dawida Ostaszewskiego, wiosną grającego w Promieniu Mońki.

Z kolei w Turze zagrali sami wychowankowie, na których klub chce stawiać zarówno w IV lidze, jak i okręgówce, gdzie będzie występował zespół rezerw. Do pierwszego zespołu Tur poszukuje już tylko doświadczonego bramkarza.

- Po to są sparingi, by próbować różnych ustawień i rozwiązań personalnych - przyznawał Paweł Bierżyn. - Takie mecze pozwalają ocenić przydatność zawodników do drużyny. Niektórym otworzą do niej drogę, ale zawodnicy popełniający błędy mogą miejsce w kadrze pierwszego zespołu stracić.

Kolejny mecz sparingowy Tur zagra już w środę o godz. 18.30 na własnym boisku z Gryfem Gródek.

Tur Bielsk Podlaski - KS Wasilków 1:3 (1:0)

Bramki: 1:0 - 22' Popiołek, 1:1 - 79' testowany napastnik, 1:2 - 81' Grzebieniak, 1:3 - 83' testowany napastnik.

Widzów 100.

Sędziowali: Daniel Niemyjski oraz Janusz Klimczuk i Ewelina Fiodorczuk (Bielsk Podlaski).

Tur: Osmulski (46' Wołosik) - K. Kulikowski (66' Witoszko), Car (87' Chilkiewicz - powrotna), Chilkiewicz (72' Wasilewski), R. Kulikowski - Lewczuk (46' testowany pomocnik), Łochnicki (80' Lewczuk - powrotna), K. Kosiński - Popiołek (46' Walczuk), M. Jakubowski (80' A. Kiszko), Daniłowski (64' Grygoruk).

KS Wasilków: (I połowa): Bartoszuk - Mrowiński, Naliwajko, R. Szczepanik, A. Butkiewicz - Karwacki, Kosicki, J. Czaczkowski, Kuleszczyk, P. Romaniuk - M. Czaczkowski; (II połowa): Łukaszewicz - D. Ostaszewski, Lul, R. Szczepanik (70' Naliwajko - powrotna), A. Butkiewicz - Styś, Dudziński, Grzebieniak, Kuleszczyk (70' J. Czaczkowski - powrotna), K. Muszyński - testowany napastnik.