Puszcza Hajnówka - Sokół Sokółka 3:0

Tomasz Dworzańczyk [email protected] tel. 85 748 95 31
Piłkarze Puszczy nadal nie znaleźli pogromcy. Wiosną wygrali już sześć meczów i zremisowali trzy.
Puszcza Hajnówka kontynuuje zwycięską serię. Podopieczni Artura Dakowicza nie mieli problemów w starciu z Sokołem Sokółka, pewnie wygrywając u siebie 3:0. To już ich szósty wiosenny triumf.

- Spokojnie podchodzimy do naszych wyników w tej rundzie i nie zachłystujemy się nimi. Ale widzę, że zespół robi postępy z meczu na mecz i to na pewno cieszy - przyznaje szkoleniowiec ekipy z Hajnówki.

Jego podopieczni dotychczas lepiej prezentowali się na wyjazdach, mierząc się z przeciwnikami nastawionymi na otwartą grę. Na własnym boisku mieli natomiast problem z atakiem pozycyjnym. Wniedzielę w końcu zaczęło to wychodzić.

- W takich meczach jak z Sokołem trzeba szybko zdobyć bramkę i to nam się udało - kwituje Dakowicz.

Gospodarze na gola czekali do 23. minuty. Wówczas po rzucie rożnym dobrze w polu karnym rywali zachował się Michał Chodorowski, który wyprowadził Puszczę na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą udało się je podwyższyć - po faulu na Mateuszu Nakielskim w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę, zamienioną na gola przez Norberta Jendruczka.

- Po przerwie mieliśmy sporo sytuacji i wynik mógł być dużo wyższy - zauważa Dakowicz.

Z wielu okazji udało się jednak wykorzystać tylko jedną. Rozgrywający dobry mecz Chodorowski w 58. minucie znakomicie przyjął piłkę w polu karnym i strzałem nie do obrony ustalił wynik spotkania na 3:0.

Wyniki 26. kolejki

Puszcza Hajnówka - Sokół Sokółka 3:0 (2:0). Bramki:1:0 - Chodorowski (23), 2:0 - Jendruczek (40-karny), 3:0 - Chodorowski (58).

Puszcza: Jendruczek - Kicel, Czerniawski, Śliwowski, Wilenta, A. Langa, Bagrowski, Hudoń (84. Kozaczuk), R. Langa (60. Okuniewski), Chodorowski (75. Jendras), Nakielski (88. Żabiński).

MKS Mielnik - Magnat Juchnowiec 4:0, Hetman Białystok - Hetman Tykocin 2:3, Pogoń Łapy - KS Wasilków 4:1, Cresovia Siemiatycze - Piast Białystok 2:1, Sparta 1951 Szepietowo - Orzeł Kolno 4:0, KS Śniadowo - Sparta Augustów 1:1, Gryf Gródek - KS Michałowo 0:0.