Edyta Niewińska wymyśliła niezwykły mebel

Dodano: 7 marca 2014, 20:30 Autor:

Pod koniec zeszłego roku zgłosiła się do nietypowych zawodów, w których architekci i projektanci musieli zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi dla nich przez dzieci – od 3 do 14 lat

Pod koniec zeszłego roku zgłosiła się do nietypowych zawodów, w których architekci i projektanci musieli zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi dla nich przez dzieci – od 3 do 14 lat (fot. Krzysztof Jankowski)

Bielska projektantka wnętrz opracowała mebel przygotowany według pomysłu dziesięciolatki. Tak powstała "łóżko-szafo-zjeżdżalnia” nagrodzona w ogólnopolskim konkursie.

Edyta Niewińska z Bielska Podlaskiego jest absolwentką wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Białostockiej. Prowadzi swoje biuro projektowania wnętrz, a przy okazji próbuje swoich sił w branżowych konkursach.

Pod koniec zeszłego roku zgłosiła się do nietypowych zawodów, w których architekci i projektanci musieli zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi dla nich przez dzieci – od 3 do 14 lat.

– Co za kolory! Co za fantazja! Co za przyjemność powrotu do czasów, kiedy najlepszym miejscem do zabawy była tajna kryjówka w szafie. Chociaż dawno wyrośliśmy z dziecięcych fantazji, to dzisiaj możemy spełniać marzenia naszych dzieci – mówią organizatorzy konkursu "Mebel dziecięcych marzeń 2014”.

Dzieci z całej Polski przesyłały w zeszłym roku organizatorom rysunki swoich wymarzonych mebli. Spośród nich wybrano 10 najciekawszych propozycji. Znalazły się tam m.in. biurko z łóżkiem w kształcie futbolowej piłki, regał na książki zaprojektowany z opon, kwiecisty hamak ogrodowy, czy "wybujany fotel”, wyposażony w piloty do wszystkich domowych urządzeń.

– Te pomysły z rysunków dzieci miały być inspiracją dla prac projektantów. Postanowiłam więc zgłosić się do tego konkursu – opowiada Edyta Niewińska.

Jednak projektanci nie mogli sami wybrać sobie rysunku, którym chcieli się zająć, ale musieli zdać się na decyzję organizatorów. Bielszczanka bała się najbardziej abstrakcyjnego projektu autorstwa dziesięcioletniej Kornelii Kin z Bydgoszczy, który przedstawiał łóżko-szafo-zjeżdżalnię.

– I jak to w życiu bywa, właśnie ten pomysł przypadł mi do realizacji – opowiada Edyta.

Czarno-biały rysunek dziesięciolatki przedstawia piętrowe łóżko, z którego zjeżdżalnia prowadzi do szafy. W projekcie przygotowanym przez bielszczankę widzimy mebel, w którym na piętrze znajduje się łóżeczko, z którego pod schodkach lub po linie i ściance wspinaczkowej można przejść na parter z miejscem do nauki i kącikiem do zabawy.

– Projekt przygotowałam w 7 dni, a pod koniec stycznia dostałam wiadomość, że został on nagrodzony – mówi Edyta.

Nagrodą jest nie tylko satysfakcja ze zwycięstwa, ale też profesjonalny program komputerowy do projektowania wnętrz oraz certyfikowane szkolenie i dwutygodniowy staż w międzynarodowej firmie projektowej.

Wcześniej Edyta Niewińska została też laureatką konkursu jubilerskiego za przygotowany projekt pierścionka z brylantem.

Czytaj więcej o:
  • PB
  • Politechnika Białostocka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.