Ul. Bema. Sprzątać można cały czas, a w przychodni i tak jest brudno

Dodano: 29 stycznia 2014, 7:30 Autor:

Niektóre okna i parapety nie były myte przez 10 lat - skarżą się przedstawiciele przychodni. Brudno jest w łazienkach i na korytarzu. - Robimy wszystko co możliwe, aby było czysto - zapewnia administrator obiektu. - Ale to ludzie brudzą, a wieloletnich brudów nie da się usunąć w miesiąc.
Sprzątać można cały czas, a w przychodni przy ul. Bema w Białymstoku i tak jest brudno

Sprzątać można cały czas, a w przychodni przy ul. Bema w Białymstoku i tak jest brudno (fot. Wikipedia)

Czy tak powinna wyglądać przychodnia? - zastanawia się jedna z pielęgniarek. - Brudne podłogi, ściany, łazienki. A przecież my płacimy niemały czynsz między innymi za to, aby ktoś dbał o czystość w budynku.
Obiekt przy ul. Bema należy do miasta. Powierzchnie pod swoją działalność wynajmuje tu kilkanaście poradni, m.in. kardiologiczna, pulmonologiczna, ginekologiczna, psychiatryczna, są też przychodnie rodzinne, apteka, laboratorium analityczne. Każdego dnia przewijają się tu tysiące osób.

- Traktują budynek nieraz jak szalet publiczny - przyznają osoby, które prowadzą tu swoją działalność. - Do łazienek może wejść każdy, co powoduje, że wyglądają strasznie. Pourywane krany, zatkane sedesy, to norma. Papieru toaletowego i mydła, to chyba nigdy w nich nie było dłużej niż kilka minut.

Zimą dodatkowo często grzeją się tu bezdomni. Zostawiają po sobie śmieci i brud. Zimowa aura powoduje też dodatkowo, że przy wejściu do budynku jest ciągle błoto. - Tak naprawdę, to tu powinien bez przerwy być ktoś z firmy sprzątającej, aby jako tako zachować porządek - mówi jeden z najemców. - Sprzątanie raz dziennie za wiele nie daje.

Najemcy budynku mieli tyle zastrzeżeń do sprzątającej tu do niedawna firmy, że ich skargi spowodowały zmianę administratora. Od stycznia o czystość w obiekcie dba Belwro. Przedstawiciele firmy zapewniają, że wywiązują się z umowy.

- Są tam dwie sprzątaczki, które dbają o czystość - mówi Łukasz Wróbel z firmy Belwro. - Codziennie po południu tam jestem i wiem, że sprzątają. Przy tej aurze i setkach przewijających się tam ludzi, to normalne, że wnosi się błoto i śnieg do środka.

Nie da się też stać cały dzień przy łazienkach i pilnować, czy ktoś czegoś nie kradnie lub nie zatyka. Kilka dni temu na przykład ktoś wrzucił do sedesu pieluszkę, zatykając cały pion. - To wszystko robią ludzie - mówi Wróbel. - A wieloletnich zaniedbań nie da się usunąć w niecały miesiąc. I dodaje, że wszystko systematycznie wyczyszczą. Okna umyją jednak na wiosnę.

Czytaj więcej o:
  • przychodnia Białystok
  • ul. Bema Białystok
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Pomysły na budżet obywatelski 2015 (wideo)

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.