Karta Dużej Rodziny. Z ulg korzysta już 1801 dużych białostockich rodzin

Dodano: 13 stycznia 2014, 17:15 Autor:

Karta dla dużych rodzin bardzo nam pomaga – przekonują Monika i Jacek Czerkaczowie. Na zdjęciu z trójką swoich dzieci: Amelką (najstarsza), Gabrysią i Filipem.

Karta dla dużych rodzin bardzo nam pomaga – przekonują Monika i Jacek Czerkaczowie. Na zdjęciu z trójką swoich dzieci: Amelką (najstarsza), Gabrysią i Filipem. (fot. Anatol Chomicz)

Rabaty w przedszkolach, na lodowisku, w restauracjach, czy teatrze. Na to mogą liczyć białostoczanie, którzy posiadają kartę dużej rodziny. Program cieszy się coraz większą popularnością. Przystąpiło do niego już 9051 osób. – Moja rodzina odczuwa korzyści – przekonuje Monika Czerkacz.

Ona z mężem i trójką dzieci jako jedni z pierwszych wyrobili kartę Białostockiej Karty Dużej Rodziny. Dzięki niej mogą od września korzystać z szeregu ulg.

– Karta jak najbardziej się przydaje. Korzystamy z niej i oszczędzamy. Taniej kupujemy na przykład bilety komunikacji miejskiej, którą często jeździmy – mówi Monika Czerkacz. – O wiele mniej wydajemy też na przedszkole, do którego chodzi dwójka naszych dzieci – Filip i Gabrysia – dodaje. Jeżeli opłata stała wynosi miesięcznie ok. 80 zł za dziecko, to dla dużych rodzin jest o połowę niższa.

BKDR przydaje się też w żłobkach, miejskich instytucjach kulturalnych m.in. w Teatrze Lalek, czy Centrum Zamenhofa oraz sportowych. – Ze starszą córką Amelią chodzę na lodowisko. Zamiast 14 zł płacę za nas tylko 7 zł – dodaje Jacek Czerkacz.

Z podobnych ulg może korzystać w naszym mieście ponad dziewięć tysięcy osób. Chodzi o rodziny, w których jest przynajmniej trójka dzieci w wieku do 18 lat lub do 26 lat o ile uczą się lub studiują. Rodziny muszą być też zameldowane w naszym mieście.

– Promowanie rodzin to jeden z priorytetów Strategii Rozwoju Miasta Białegostoku na lata 2011 - 2020 plus. Poprzez system ulg, preferencji i świadczeń ułatwiamy życie dużym rodzinom w Białymstoku i promujemy ich dobry wizerunek – mówi Urszula Mirończuk, rzeczniczka prezydenta miasta.

Program cieszy się także dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, którzy chętnie oferują zniżki na swoje usługi, rodzinom. Obecnie mamy 29 partnerów prywatnych – mówi Urszula Mirończuk.

Są wśród nich szkoły językowe, szkoły tańca, prywatne przedszkola, korporacja taksówkarska, restauracje, a nawet agencja nieruchomości.

Kolejne firmy nadal mogą się zgłaszać. Szczegóły znajdują się na portalu duzarodzina.bialystok.pl.

Czytaj więcej o:
  • karta dużej rodziny
  • ulgi
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.