WOŚP 2014: Gwiazdy w Białymstoku

Dodano: 23 grudnia 2013, 18:30 Autor:

Białostocki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza wszystkich na 22. finał imprezy. Tym razem gwiazdą będzie Patrycja Markowska.

Białostocki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza wszystkich na 22. finał imprezy. Tym razem gwiazdą będzie Patrycja Markowska. (fot. Anatol Chomicz)

Patrycja Markowska będzie gwiazdą 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku, który odbędzie się 12 stycznia. Główne koncerty zaplanowano na Rynku Kościuszki.

Ale nie zabraknie też wydarzeń towarzyszących, które będą toczyły się w całym mieście. Dochód z tegorocznego finału przeznaczony zostanie na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

– Zaczyna się dziać naprawdę dużo, nie mamy czasu na sen – mówi Marcin Wróbel z białostockiego sztabu WOŚP. – Ale jesteśmy z tego zadowoleni, jest megaadrenalina i możemy już zdradzić, kto wystąpi podczas wielkiego finału.

Główną gwiazdą będzie, wspomniana już Patrycja Markowska.

– Liczymy, że Patrycja przyciągnie na Rynek wielu ludzi, którzy wrzucą pieniądze do puszek naszych wolontariuszy – zapewnia Wróbel. – Nie będzie ona jedyną gwiazdą. Kolejną podamy na początku stycznia. Możemy tylko zdradzić, że będzie to nazwisko związane z nurtem muzyki rock, reggae.

Patrycja ma wystąpić około godz. 18.25, a zaraz po jej koncercie około 19.30 puszczone zostanie światełko do nieba. Oprócz wokalistki na scenie zaprezentują się m.in. zespół Roki, Kapela Czarnoleska, NONKoneksja i Lukasyno, Bracia Lewkowscy, zespół Deep, Narva i Desum.

– Staraliśmy się zachować jak największą różnorodność gatunków muzycznych – twierdzi Agnieszka Zylia Strokowska ze sztabu. – Aby zainteresować jak najszerszą publiczność. Koncerty na Rynku rozpoczną się o godzinie 12.

Wśród wolontariuszy, którzy będą kwestować razem z białostockim sztabem są też m.in. prof. Lech Dzienis, rektor Politechniki Białostockiej i podlaska posłanka PO, Barbara Kudrycka.

Na uczestników finału czekają też wydarzenia towarzyszące, m.in. turniej bilardowy w Elidzie, czytanie baśni w Zmianie Klimatu, czy gry planszowe w GramOffOnie.

Czytaj więcej o:
  • patrycja markowska
  • wielka orkiestra świątecznej pomocy
  • wośp
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Betlejemskie Światło Pokoju już w Białymstoku (zdjęcia)

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.