Lodowisko BOSiR: Będzie wiele atrakcji. Sprawdź godziny otwarcia

Dodano: 30 listopada 2013, 7:00 Autor:

Magda i Szymon już wypróbowali jazdę z  pandą i pingwinem. Podobało im się. Na miejskim lodowisku rozpoczął się już  zimowy sezon. Atrakcji nie zabraknie. I to nie tylko dla dzieci. Dla dorosłych także.

Magda i Szymon już wypróbowali jazdę z pandą i pingwinem. Podobało im się. Na miejskim lodowisku rozpoczął się już zimowy sezon. Atrakcji nie zabraknie. I to nie tylko dla dzieci. Dla dorosłych także. (fot. Wojciech Wojtkielewicz)

Spotkanie Mikołajkowe, spektakle taneczne, imprezy karnawałowe. Takie atrakcje na lodowisku szykuje Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Od jutra pojawi się też sześć sympatycznych pand, które pomogą najmłodszym utrzymać równowagę na lodzie.

Dzięki pomocnikom-zwierzakom naukę jazdy można rozpocząć właściwie w każdym wieku. Wyposażone są one bowiem w specjalne uchwyty. Dziecko trzyma się ich stawiając pierwsze kroki, a w przypadku utraty równowagi uchwyty minimalizują ryzyko upadku – przypomina Paweł Orpik, dyrektor BOSiR-u.

Do tej pory maluchy mogły korzystać z pomocy pingwinów. Od niedzieli dołączy do nich sześć pand.
Sympatyczne zwierzaki to nie jedyne atrakcje dla najmłodszych na lodowisku przy ul. 11 Listopada. Będą też imprezy. Na najbliższą dzieci i młodzież mogą wybrać się już 5 grudnia. o godz. 17 rozpoczną się tu Mikołajki na Lodowisku BOSiR.

– Przy świetnej muzyce bawimy się do godz. 19. Poza tym w programie konkursy sprawnościowe, upominki, a po zejściu z lodowiska ciepła herbatka i słodkie co nieco dla każdego – wymienia Paweł Orpik.

Kolejne dni – 9, 10 i 11 grudnia – to wyjątkowe spektakle taneczne "Śpiąca królewna” w wykonaniu 40 artystów teatru na lodzie "Aleko” z Moskwy.

W ten weekend czekają nas za to wielkie emocje sportowe związane z trzecią edycją zawodów "EVO CUP” o puchar Prezydenta Miasta Białegostoku.

– Fanów łyżwiarstwa szybkiego zapraszamy do zagrzewania do walki zawodników fascynującej dyscypliny, jaką jest short-track. Na początek z trybun lodowiska, a w przyszłości – na tor – dodaje dyrektor BOSiR-u.

Zapewnia, że ośrodek cały czas stara się wsłuchiwać w potrzeby amatorów jazdy na łyżwach. Dlatego w czasie przerwy świątecznej ferii wejścia biletowane będą się zaczynać już o godz. 11.

– W planach mamy też dużą imprezę karnawałową – zapewnia Paweł Orpik.

Zapewnia, że już w grudniu przewidziane są dodatkowe wejścia na ślizgawkę w godzinach porannych. Skorzystają na tym przede wszystkim grupy szkolne, czy świetlicowe.

– Nauka jazdy na łyżwach z instruktorem, z wykorzystaniem pingwinów i pand odbywa się w niedzielę w godz. 10 – 11. Osoby dorosłe na taką naukę mogą zapisać się pod wyżej podanym telefonem na poniedziałki w godz. 21–22 – dodaje przedstawiciel BOSiR-u.

Dla osób nieco starszych, chcących pojeździć na łyżwach bez tłoku i przy spokojniejszej muzyce mamy wejścia w poniedziałki i czwartki w godz. 21 – 22.

Lodowisko BOSiR-u to jedyna duża ślizgawka w naszym mieście. Nie mamy co liczyć na podobną na miejskim rynku. Magistrat nie ma planów uruchomienia drugiego lodowiska.

Czytaj więcej o:
  • BOSiR
  • Lodowisko Białystok
  • Lodowisko Białystok godziny
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Ul. Baranowicka. Quad zderzył się z osobówką

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.