Droga Jeżewo - Tykocin. Sześć kilometrów do przebudowy

Dodano: 21 listopada 2013, 7:30 Autor:

Droga Jeżewo - Tykocin będzie przebudowana

Droga Jeżewo - Tykocin będzie przebudowana (fot. Andrzej Zgiet)

To bardzo dobra wiadomość dla kierowców. W przyszłym roku zostanie przebudowana droga wojewódzka z Jeżewa do Tykocina. Przetarg jest już ogłoszony.

Zainteresowane firmy mogą się już zgłaszać.

– Oferty będziemy otwierać 17 grudnia. W ciągu kilku tygodni przetarg powinien się zakończyć. Z rozpoczęciem inwestycji chcemy ruszyć jeszcze zimą, bo zaczniemy od wycinki drzew – informuje Maria Gawryluk, zastępca dyrektora Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Przypomina, że ogłoszony został też przetarg na nadzór inwestorski dotyczący trasy Jeżewo – Tykocin oraz obsługę laboratoryjną.

Przebudowanych będzie około sześciu kilometrów. Jezdnia zyska nową nawierzchnię, zostanie też poszerzona do siedmiu metrów.

Rozbudowane zostaną również skrzyżowania z drogami bocznymi. W planach inwestycyjnych są też zatoki autobusowe, oświetlenie, powstaną chodniki dla pieszych i ścieżki rowerowe.

– Przebudowa ma się zakończyć pod koniec przyszłego roku – dodaje Maria Gawryluk. Wiadomo, że inwestycja zostanie sfinansowana z pieniędzy unijnych.

Chodzi o ponad 20 milionów zł. Droga wojewódzka do Tykocina została bowiem przesunięta z listy rezerwowej do wykazu inwestycji kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Tak postanowił zarząd naszego regionu.

Decyzja jest tym ważniejsza, że przebudowana droga połączy się z ekspresową ósemką z Białegostoku do Jeżewa. Zyskają na tym kierowcy, także z Białegostoku. Tykocin jest bowiem często odwiedzanym miasteczkiem. Odbywa się tu sporo imprez kulturalnych.

Dyrektor Maria Gawryluk przypomina, że zarządowi dróg wojewódzkich udało się już przebudować trasy z Tykocina do Krypna oraz ulicę w samym mieście.

Wyremontowany też został most na rzece Narew, powstał nowy przejazd kolejowy na odcinku Knyszyn – Krypno.

Czytaj więcej o:
  • Jeżewo
  • Tykocin
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Pieszy zginął pod ciężarówką (zdjęcia)

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.