Suszcza, Planty, Sokole, Bondary i Żednia będą miały autobus

Dodano: 14 listopada 2013, 19:45 Autor:

Suszcza, Planty, Sokole, Bondary i Żednia będą miały autobus

Suszcza, Planty, Sokole, Bondary i Żednia będą miały autobus (fot. archiwum)

Ma być uruchomiona nowa linia komunikacyjna Białystok-Hajnówka. Autobusy będą się zatrzymywały m.in. w miejscowościach Suszcza, Planty, Sokole, Bondary i Żednia. To efekt rozmów władz gminy Michałowo ze spółką PKS. O połączenia prosili też mieszkańcy tych wsi.

Od sierpnia do Plant, Suszczy, Bondar oraz do innych wsi w gminie Michałowo nie jeździły autobusy. PKS Białystok zlikwidował kursy przez te miejscowości.

- Chodzi o jedno połączenie z Sokolem, jedno z Bondarami. Wystąpiły też utrudnienia z transportem do Suszczy, Plant, Odnogi, Krugłego Lasku. Do tych miejscowości połączenia zostały zdjęte - wyjaśnia Konrad Sikora z Urzędu Miejskiego w Michałowie.

Decyzję przewoźnika odczuli przede wszystkim ludzie, którzy mieli poważny problem z dojazdem do szkół czy pracy w Białymstoku oraz Michałowie. Na brak połączeń narzekali także starsi mieszkańcy, bo nie mieli na przykład jak dostać się do lekarzy w mieście.

- Miałam umówione wizyty u pięciu specjalistów, ale nie mam czym dojechać do Białegostoku - skarżyła się nam Maria Kuźma ze wsi Planty. Białostocki PKS likwidację kursów tłumaczył tym, że do większości z nich spółka musiała dopłacać.

Jak wyjaśniał Adam Jakubowski, kierownik do spraw przewozów, przez te dopłaty brakowało pieniędzy na zakup nowych autobusów. Dlatego przewoźnik musiał ograniczyć kursowanie na terenach, gdzie pasażerów jest mniej.

Mieszkańcy michałowskich wsi zaprotestowali. Napisali do burmistrza i władz spółki PKS prośbę o przywrócenie połączeń.

- Natychmiast zareagowaliśmy na tę informację, ponieważ uważamy za karygodną, że nasi mieszkańcy nie mogą dojechać między innymi do Michałowa i Białegostoku - mówi Konrad Sikora.

Od sierpnia między władzami gminy Michałowo a przedstawicielami spółki PKS trwały negocjacje. Wydaje się, że zakończyły się one pozytywnie.

- Zaprojektowaliśmy dodatkową linię Hajnówka-Białystok. Autobusy będą przejeżdżały przez miejscowości Suszcza, Planty, Bondary, Sokole oraz Żednię - wyjaśnia Adam Jakubowski, kierownik ds. przewozów.

Nowa linia ma być uruchomiona na początku grudnia. Wcześniej przewoźnik wystąpi z wnioskiem do urzędu marszałkowskiego o wydanie pozwolenia na transport. Ma być ono rozpatrzone w ciągu 30 dni.
Władze Michałowa chcą częściowo finansować nowe połączenia.

Czytaj więcej o:
  • Bondary
  • PKS Białystok
  • Planty
  • Sokole
  • Suszcza
  • Żednia
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.