Ul. Kilińskiego 13. Lokal po Cabarecie zmieni się nie do poznania

Dodano: 10 października 2013, 7:00 Autor:

Lokal po Cabarecie przy ul. Kilińskiego 13 w Białymstoku zmieni się nie do poznania

Lokal po Cabarecie przy ul. Kilińskiego 13 w Białymstoku zmieni się nie do poznania (fot. Andrzej Zgiet)

Ściany w kolorze purpurowo-złotym, multimedialny plac zabaw, a jedzenie przyrządzane metodą sous-vide. Taki ma być nowy lokal przy ul. Kilińskiego 13, który powstanie w miejsce Cabaretu.

Lokal przy ul. Kilińskiego 13 to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w mieście, które idealnie nadaje się na prowadzenie stylowej knajpy. Pomieszczenie jest spore, a sam budynek zlokalizowany przy niewielkiej uliczce, która może się wielu wydać namiastką starówki. Przez lata działała tu restauracja Cabaret. Lokal miał ciekawy wystrój. Odbywały się też tu koncerty. Charakter tego miejsca ma być zachowany. Szykuje się jednak sporo zmian.

- Stworzony tu będzie multimedialny plac zabaw dla dzieci oraz interaktywna podłoga. Planowane jest też organizowanie kursów zdrowego odżywiania - mówi Beata Kołakowska z magistratu.

Gmina wynajęła właśnie lokal. Przetarg wygrała białostocka spółka 614. I choć jej szefostwo nie chce na razie mówić o swoich zamiarach, wiadomo że w dalszym ciągu będą tu organizowane imprezy kulturalne i artystyczne. Chodzi m.in. o występy kabaretów z całej Polski.

Nowy najemca planuje też zmienić wystrój wnętrza. - Sala restauracyjna w kolorystyce purpurowo-złotej nawiązywać będzie do wystroju art deco końca XIX wieku - twierdzi Beata Kołakowska.

Wiadomo, że oprócz ciekawego wystroju i oferty kulturalnej, bardzo ważne jest dobre jedzenie. Nowy najemca stawia na przyrządzanie potraw metodą sous-vide (po francusku "w próżni"). Metoda polega na długim gotowaniu potraw w szczelnie zamkniętych workach plastikowych, umieszczonych w gorącej wodzie. Dzięki temu jedzenie zachowuje naturalny smak i ma lepszą jakość.

Na razie nie wiadomo kiedy lokal będzie ponownie otwarty. Tymczasem Zarząd Mienia Komunalnego szykuje kolejne przetargi na atrakcyjne miejsca. Już 25 października okaże się, czy jest chętny na 67-metrowy lokal przy ul. Grochowej 11 i pomieszczenie na parterze budynku przy ul. Jurowieckiej 34 (ma prawie 75 mkw.). Prawdziwą gratką dla inwestorów będzie jednak przetarg na lokal przy u. Sienkiewicza 22 (ma 167,50 mkw). Ogłoszenie o szczegółach pojawi się wkrótce na stronie ZMK.

Czytaj więcej o:
  • Cabaret Białystok
  • ul. Kilińskiego Białystok
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Plan przebudowy ulic wokół stadionu jest już gotowy

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.