II LO: Przybędzie siedem klas

Dodano: 6 września 2013, 8:30 Autor:

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 w II LO w Białymstoku

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 w II LO w Białymstoku (fot. II LO Białystok)

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa siedmiu klas w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ulicy Narewskiej. Tak szkoła przygotowuje się do wprowadzenia matury międzynarodowej. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wykonanie tej rozbudowy.

Termin rozstrzygnięcia przetargu zależy od tego ile i jakich zapytań złożą jego uczestnicy – mówi Janusz Ostrowski, szef Zarządu Dróg i Inwestycji Miejskich. – Zakładamy, że w czwartym kwartale tego roku rozpoczniemy budowę.

Ruszył przetarg na rozbudowę obecnej siedziby ZSO przy ulicy Narewskiej. Przy szkole ma powstać parterowy budynek, o powierzchni użytkowej prawie 800 metrów. Z istniejącym obiektem zostanie połączony łącznikiem.

W nowym budynku znajdzie się siedem sal. Każda z nich przewidziana będzie dla 18 uczniów. Mają powstać tam również toalety, pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

To pilna inwestycja. Szkoła dostała akredytację na prowadzenie międzynarodowej matury. A przeprowadzanie takiego egzaminu dojrzałości wiąże się z koniecznością spełnienia wielu restrykcyjnych warunków, związanych między innymi z zapleczem lokalowym. Zajęcia powinny odbywać się w grupach liczących maksymalnie 7-10 osób.

– Brakuje nam małych sal lekcyjnych, a co za tym idzie możliwości prowadzenia zajęć laboratoryjnych w małych grupach – mówi Dariusz Bossowski, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego. – Już w poprzednie wakacje podzieliliśmy sale na mniejsze.

Potrzebne są też oddzielne sale do egzaminowania czy nauki języków obcych.

Cała inwestycja ma być skończona w czerwcu przyszłego roku.

Programu matury międzynarodowej nie ma żadna inna szkoła w województwie podlaskim. Uczniowie, którzy zdecydują się ją zdawać, nie uczą się wszystkich przedmiotów. Tylko wybierają je zgodnie z własnymi zainteresowaniami i planami na dalszą edukację.

Cykl kształcenia trwa w sumie dwa lata, a wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

Czytaj więcej o:
  • Dariusz Bossowski
  • II LO Białystok
  • Janusz Ostrowski
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Uwaga, Marsz. Utrudnienia w ruchu

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.