Białostocka Karta Dużej Rodziny wchodzi w życie

Dodano: 20 sierpnia 2013, 13:05

Logo Białostockiej Karty Dużej Rodziny

Logo Białostockiej Karty Dużej Rodziny

Dowód osobisty, wypełniony wniosek oraz numery Białostockich Kart Miejskich wszystkich członków rodziny – tyle wystarczy, by przystąpić do programu nazwanego Białostocka Karta Dużej Rodziny.

Pierwsza duża rodzina odebrała dziś karty, dzięki którym już od 1 września korzystać będzie z ulg i preferencji przewidzianych w ramach Białostockiej Karty Dużej Rodziny (BKDR).

Od 20 sierpnia w punktach Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Składowej 11 i ul. Sienkiewicza 22 białostoczanie mogą składać wnioski o udział w programie; także w najbliższą sobotę i niedzielę (24 – 25 sierpnia).

Dla kogo powstała Białostocka Karta Dużej Rodziny?

BKDR powstała z myślą o rodzinach (zameldowanych i zamieszkałych w naszym mieście), w których wychowuje się co najmniej troje dzieci (do 18. roku życia lub 26. roku życia dla osób kontynuujących naukę). Dzięki Karcie duże białostockie rodziny będą mogły już od września na preferencyjnych warunkach korzystać z usług gminnych przedszkoli i żłobków, Białostockiej Komunikacji Miejskiej (BKM) a także miejskich instytucji kulturalnych i sportowych.

Jak zapisać rodzinę do programu Białostocka Karta Dużej Rodziny?

Aby uczestniczyć w programie trzeba spełnić minimum formalności:

• każdy z członków rodziny – nawet najmłodszy – musi posiadać imienną Białostocką Kartę Miejską, wydawaną bezpłatnie
• wystarczy, by jeden z rodziców (opiekunów prawnych) odwiedził Punkt Obsługi Klienta BKM mając przy sobie dowód osobisty oraz wypełniony i podpisany wniosek (w przypadku rodzin zastępczych niezbędne jest prawomocne orzeczenie sądu o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej lub umowa z Prezydentem Miasta o ustanowieniu rodziny zastępczej)
• wniosek o rejestrację w programie BKDR można także wypełnić za pośrednictwem interaktywnego formularza, dostępnego na stronie www.duzarodzina.bialystok.pl/wniosek - po takim wypełnieniu wniosku wystarczy przyjść do jednego z Punktów Obsługi Klienta BKM z dowodem osobistym. Pracownik na miejscu wniosek wydrukuje, osoba rejestrująca swoją rodzinę w programie BKDR go podpisze. W takim przypadku uprawnienia wynikające z przynależności do programu BKDR nadawane są najszybciej
• jeśli sytuacja rodzinna jest jasna – uprawnienia wynikające z BKDR uaktywnione zostaną niemal natychmiast (bardziej skomplikowane relacje rodzinne mogą wymagać przedstawienia dodatkowych dokumentów i uaktywnienie uczestnictwa w programie może potrwać maksymalnie do 14 dni)

Gdzie dostępny jest formularz wniosku i wszelkie informacje na temat BKDR?

Wnioski o rejestrację w programie BKDR są dostępne w Punktach Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiej oraz na stronie www.duzarodzina.bialystok.pl/wniosek, skąd można pobrać i wydrukować wniosek a także wypełnić interaktywny formularz. Strona internetowa to także najlepsze i najszybsze źródło informacji na temat programu (m.in. warunki uczestnictwa, katalog ulg, regulamin BKDR, narzędzie do sprawdzenia ważności uprawnień). Tam także podane są numery telefonów oraz adresy e-mail, pod które można kierować wszelkie pytania.

Kiedy można składać wnioski do BKDR?

Wnioski do BKDR można składać od 20 sierpnia w Punktach Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiej:

• ul. Składowa 11 (pn., śr., czw., pt. godz. 7.30 – 15.30, wt. 8.00-16.00)
• ul. H. Sienkiewicza 22 (pn. – pt. godz. 10.00 – 18.00)
• ul. Lipowa 16 (od połowy września 2013 roku)

Dodatkowo, Punkty Obsługi Klienta czekają na duże rodziny w najbliższą sobotę i niedzielę (24 – 25 sierpnia) w godz. 10.00 – 16.00.

Czytaj więcej o:
  • Białostocka Karta Dużej Rodziny
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Fałszywy kuzyn wyłudził przelew na 20 tys. złotych

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.