Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Łapy Artykuł

Centrum Integracji Społecznej w Łapach. Trwa nabór

Dodano: 25 lipca 2013, 9:30 Autor:

Bezrobotni w wybranej przez siebie grupie nauczą się zawodu.

Bezrobotni w wybranej przez siebie grupie nauczą się zawodu. (fot. Archiwum)

W ramach unijnych funduszy Trwa nabór do Centrum Integracji Społecznej w Łapach. Na kompleksowe wsparcie może tu liczyć 25 osób. Bezrobotni nauczą się tutaj zawodu, ale co najważniejsze uwierzą w siebie.

20 - tyle osób korzysta obecnie ze wsparcia łapskiego CIS

Ze wsparcia Centrum Integracji Społecznej mogą skorzystać długotrwale bezrobotni. A tych w Łapach nie brakuje - zwłaszcza po likwidacji cukrowni i upadku ZNTK wiele rodzin jest w trudnej sytuacji.

- Cały czas można składać kwestionariusz. Już mamy 70 zgłoszeń, to pokazuje jak ważne są takie inicjatywy, jak nasz CIS. Wyboru uczestników dokona komisja pod koniec listopada - wyjaśnia Roman Czepe, kierownik placówki.

W CIS bezrobotni łapianie mogą więc liczyć na wsparcie psychologa, pracownika socjalnego, doradcy zawodowego oraz innych specjalistów. Tu też nauczą się pisania CV oraz dowiedzą się jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Oprócz tego nauczą się też obsługi komputera oraz urządzeń biurowych. Przewidziane są także szkolenia z przepisów BHP oraz udzielania pierwszej pomocy.

- Są dwa główne bloki zajęć: zawodowe i społeczne - podkreśla Roman Czepe.

Działają cztery grupy zawodowe (liczą po pięć osób), czyli gastronomiczno-opiekuńcza, ekologiczno-ogrodnicza, rękodzielniczo-porządkowa i remontowo-porządkowa.

Bezrobotni w wybranej przez siebie grupie nauczą się zawodu, a zdobyte umiejętności udoskonalą w pracowniach. - W ramach zajęć zawodowych uczestnicy pracują trzy razy w tygodniu. W pierwszym miesiącu mogą oni liczyć na 50 procent zasiłku dla bezrobotnych, a w kolejnych miesiącach na sto procent - tłumaczy Roman Czepe.

Udział w CIS to dla bezrobotnych także szansa na wyrwanie się z domu. Raz w miesiącu podopieczni Centrum wybiorą się do kina, muzeum, teatru, a zimą na przykład na kulig.

Uczestnicy będą też mieli zapewnione darmowe posiłki, środki ochrony indywidualnej oraz ubezpieczenie od wypadków lub chorób zawodowych.

Projekt jest finansowany przez Unię Europejską.

Czytaj więcej o:
  • CIS Łapy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.