PG 9. Gimnazjaliści dyskutowali o szkole

Dodano: 13 czerwca 2013, 9:30 Autor:

W polskiej szkole nauczyciele często przypinają łatki i nie traktują uczniów indywidualnie – mówiły wczoraj białostockie gimnazjalistki. Od lewej: Karolina Antonowicz, Katarzyna Matys, Jesika Balińska, Dominika Dec i Emilia Iwaniuk.

W polskiej szkole nauczyciele często przypinają łatki i nie traktują uczniów indywidualnie – mówiły wczoraj białostockie gimnazjalistki. Od lewej: Karolina Antonowicz, Katarzyna Matys, Jesika Balińska, Dominika Dec i Emilia Iwaniuk. (fot. Wojciech Wojtkielewicz)

Młodzież gimnazjalna docenia plusy ale wytyka też wady edukacji.

Debata samorządów uczniowskich odbyła się wczoraj w białostockim PG 9 w ramach XIV Białostockiego Forum Szkół. W jej trakcie młodzież zastanawiała się czy szkoła ma wpływ na kształtowanie tożsamości ucznia. Zdania były podzielone.

– Dzięki szkole rozwinęłam swoje zainteresowania plastyczne – mówiła Karolina Antonowicz, uczennica PG3. – I przygotowuję się do konkursu języka angielskiego. Bardzo mi na nim zależy, bo jestem w tym dobra.

– Ja musiałam zmienić szkołę, bo w poprzedniej nie czułam się dobrze – przyznała Emilia Iwaniuk z PG 13. – W nowej nauczyciele są otwarci i przyjaźni i pozwalają uczniom się rozwijać.

– Ale i tak nie w takim stopniu, jak na zachodzie – dodawała Dominika Dec z PG 3. – Uczeń ma własne potrzeby i nie powinno się ich ograniczać regulaminami. Szkoła bardzo wielu rzeczy zabrania.

– Nauczyciele nie zachęcają do nauki – ocenia Jesika Balińska z PG 5. – Muszą po prostu zrobić swój materiał, a resztę mają w nosie. A my od nauczyciela oczekujemy prowadzenia lekcji w ciekawy sposób.

Nauczyciele uważnie słuchali młodzieży.

– Temat tożsamości jest bardzo ważny, bo uczymy samodzielnego myślenia, wyrażania poglądów, tego, by nie bać się dyskusji nawet na trudne tematy – podkreślała Monika Markowska, nauczycielka i współorganizatorka debaty. – Sami też widzimy nasze błędy i uczymy się od młodzieży. Chcemy wypuszczać w świat ludzi otwartych i kreatywnych.

Czytaj więcej o:
  • gimnazjaliści Białystok
  • PG 9 Białystok
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Atrakcyjna działka straszy w centrum

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.