Areszt Śledczy. Aresztowany pogryzł funkcjonariusza

Dodano: 12 czerwca 2013, 13:15 Autor:

Areszt Śledczy. Aresztowany pogryzł funkcjonariusza

(fot. archiwum)

Funkcjonariusz w białostockim Areszcie Śledczym został pogryziony przez aresztowanego. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

W środę, około godz. 9.30, policjanci doprowadzili do Aresztu Śledczego w Białymstoku tymczasowo aresztowanego mężczyznę. Podczas jego przeszukiwania rzucił się na funkcjonariusza służby więziennej i ugryzł go w nogę. Rana była na tyle poważna, że ugryzionego mężczyznę trzeba było przewieźć do białostockiego szpitala zakaźnego. Zapewniono mu również opiekę psychologiczną.

- Wobec tymczasowo aresztowanego wszczęto procedurę zakwalifikowania do kategorii tzw."niebezpiecznych" oraz zostanie skierowane do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - mówi mjr Wojciech Januszewski, oficer prasowy Aresztu Śledczego w Białymstoku,

To pierwszy wypadek tego typu napaści na funkcjonariusza w trakcie wykonywania przez niego obowiązków służbowych w tym roku. Ostatni taki przypadek miał miejsce około dwóch lat temu, kiedy to osadzony oblał gorącą zupą oddziałowego.

- Czynna napaść w warunkach białostockiego aresztu zdarza się dość rzadko, z reguły osadzeni dopuszczają się werbalnej agresji wobec funkcjonariuszy - mówi Wojciech Januszewski. - Często też kierują pisma do organów ścigania opisują zdarzenia nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości, pomawiając funkcjonariuszy o niezgodne z prawem zachowania.

Po dokładnym sprawdzeniu donosów przez Służbę Więzienną i organa ścigania zarzuty nie potwierdzają się, a często też osadzeni odwołują je, podając, że chcieli uprzykrzyć życie
funkcjonariuszowi wykonującemu obowiązki służbowe.

Czytaj więcej o:
  • areszt śledczy białystok
  • więzienie białystok
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.