Jagiellonia - Ruch Chorzów 1:0. Pożegnalny mecz Franka (zdjęcia)

(ted)
Tomasz Frankowski zapowiedział, że kończy karierę piłkarską
Tomasz Frankowski zapowiedział, że kończy karierę piłkarską Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok pokonała u siebie Ruch Chorzów 1:0 w meczu 30. kolejki, kończącej sezon 2012/2013. Żółto-czerwoni uplasowali się ostatecznie na 10. pozycji w minionych rozgrywkach w ekstraklasie.

Białostoczanie przed ostatnim meczem byli pewni utrzymania się, jednak chcieli pokazać się z dobrej strony przed własna publicznością. Szczególnie zależało na tym kończącym swoją pracę z Jagiellonią trenerowi Tomaszowi Hajto oraz Tomaszowi Frankowskiemu, który zapowiedział, że po tym sezonie zakończy karierę piłkarską.

Obaj mogą po meczu z Ruchem być zadowoleni, bowiem gospodarze wygrali 1:0, po golu Daniego Quintany w 34. minucie.

Żółto-czerwoni wygrali zasłużenie i wynik na ich korzyść mógł być nawet wyższy, bowiem okazji bramkowych było sporo. Sam Frankowski miał dwie znakomite sytuacje, jednak w drugiej połowie przegrał pojedynki z bramkarzem Ruchu Michalem Peskovicem.

Więcej o meczu przeczytasz w poniedziałkowym papierowym wydaniu Kuriera Porannego.

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 Daniel Quintana (34). Żółta kartka - Ruch Chorzów: Mindaugas Panka. Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów 2 875.

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik - Alexis Norambuena, Adam Dźwigała, Ugochukwu Ukah, Jonatan Straus - Rafał Grzyb, Tomasz Bandrowski, Tomasz Kupisz, Daniel Quintana (90+2. Tomasz Kowalski) - Tomasz Frankowski (89. Karol Mackiewicz), Euzebiusz Smolarek (86. Dawid Plizga).

Ruch Chorzów: Michal Peskovic - Żeljko Djokic (46. Martin Konczkowski), Marek Szyndrowski (55. Mindaugas Panka), Piotr Stawarczyk, Igor Lewczuk - Pavel Sultes, Filip Starzyński, Łukasz Tymiński, Łukasz Janoszka, Marek Zieńczuk (79. Jakub Smektała) - Maciej Jankowski.