Jesteś tu: Strona główna Matura 2013 Artykuł

Matura 2013: Matematyka - odpowiedzi, arkusz testu CKE

Dodano: 8 maja 2013, 10:00 Autor:

Na polskim nie było tak trudno - zgodnie oceniali tegoroczni maturzyści. Od lewej: Patrycja Kownacka, Krystian Bartnik i Hania Cylwik.

Na polskim nie było tak trudno - zgodnie oceniali tegoroczni maturzyści. Od lewej: Patrycja Kownacka, Krystian Bartnik i Hania Cylwik. (fot. Anatol Chomicz)

Trwa matura 2013. Dzisiaj matematyka poziom podstawowy. Odpowiedzi i arkusz testu CKE znajdziecie w naszym serwisie.

We wtorek młodzież zdawała język polski Ku zadowoleniu maturzystów na egzaminie pojawiło się obstawiane przez wielu "Przedwiośnie". Do wyboru były tematy: rola autorytetu w społeczeństwie według Stefana Żeromskiego oraz obrazy przeszłości i refleksje na temat pamięci w utworach Elizy Orzeszkowej i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

- Aż tak wielkich emocji nie było - mówiła Hania Cylwik, maturzystka z III LO w Białymstoku. - Rano posłuchałam muzyki dla relaksu, a babcia splunęła na mnie na szczęście.

Najwidoczniej te sposoby zadziałały, bo Hania z wtorkowego egzaminu maturalnego z języka polskiego wyszła zadowolona. Jej zdaniem, był on średnio trudny i każdy mógł sobie z nim poradzić, jeśli wcześniej trochę popracował i przygotował się.

Uwaga, odpowiedzi i arkusz testu CKE znajdują się w artykule Matura 2013 z matematyki. Odpowiedzi i arkusz pytań w serwisie EDUKACJA

- W poprzednich latach bywało gorzej nawet na maturach próbnych - ocenił Piotr Hrynaszkiewicz po wyjściu z sali egzaminacyjnej. - Myślę, że powinno mi nieźle pójść, ale jeszcze zobaczymy, jaki będzie klucz odpowiedzi.

- Napisałem dość dużo i myślę, że dostanę sporo punktów - dodał Krystian Bartnik, inny maturzysta. - Natomiast trochę zaskoczyła mnie część testowa, w której był tekst popularnonaukowy, dotyczący nanotechnologii. Odpowiedzi na pytanie trzeba było szukać w całej treści. Na początku trochę byłem spięty, ale potem było już dobrze.

Podczas egzaminu na poziomie podstawowym maturzyści musieli rozwiązać 14 zadań - test na czytanie ze zrozumieniem, odnoszący się do tekstu popularnonaukowego Tomasza Rożka "Świat w 44 zerach" na temat wszechświata, pochodzący ze zbioru "Nauka po prostu. Wywiady z wybitnymi".

Matematyka słabą stroną maturzystów

Matura 2013: Matematyka: odpowiedzi, zadania, rozwiązania, arkusz testu CKE

Maturzyści musieli też napisać wypracowanie. Do wyboru były dwa tematy. Jeden z nich to: "Porównaj obrazy przeszłości i refleksje na temat pamięci ukazane we fragmentach noweli Elizy Orzeszkowej "Gloria victis" i w wierszu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Mazowsze". W analizie zwróć uwagę na osoby mówiące w obu tekstach". W arkuszu były zamieszczone wspomniane teksty.

Matura 2012: Matematyka - poziom rozszerzony. Odpowiedzi, arkusz testu CKE [wyniki]

Drugi z tematów brzmiał: "Co o autorytecie pisał w "Przedwiośniu" Stefan Żeromski i jaką mu wyznaczał rolę w życiu społeczeństwa? Analizując przedstawiony fragment, zwróć uwagę na stosunek bohaterów do autorytetów". Zamieszczonym fragmentem była rozmowa Cezarego Baryki z Szymonem Gajowcem.

Tegoroczny egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym młodzież oceniła jako średnio trudny, nawet dla umysłów ścisłych.

- Pierwszy dzień matur minął u nas bez problemów - mówiła Małgorzata Górniak, dyrektorka III LO.

Matura 2013: Matematyka - odpowiedzi, test, arkusz - Operon

Dziś obowiązkowa matura z matematyki na poziomie podstawowym.

Aby dostać świadectwo maturalne młodzież musi jeszcze przystąpić do pisemnego egzaminu z języka obcego i do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych - z języka polskiego i obcego.

Chętni mogą też zdawać egzaminy na poziomie rozszerzonym.

Czytaj więcej o:
  • CKE
  • matura 2013
  • matura 2013 CKE
  • matura 2013 matematyka
  • matura 2013 matematyka odpowiedzi
  • matura 2013 matematyka test CKE
  • matura 2013 odpowiedzi
  • matura matematyka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.