Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Żubry Online - transmisja zakończona

(adek)
Żubry Online - transmisja zakończona
Żubry Online - transmisja zakończona Wikipedia
Rozpoczęta pod koniec grudnia 2012r całodobowa internetowa transmisja Żubry Online, to był wspólny projekt Nadleśnictwa Browsk i Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych w Warszawie. Stronę internetową z obrazem z kamery skierowanej na bróg siana w Puszczy Białowieskiej gdzie jest karmowisko żubrów i innej zwierzyny odwiedzało maksymalnie 220 000 osób dziennie.

Żubry online: Kamera w lasach pod Białowieżą (transmisja online)

Transmisja do końca jej trwania tj. do 26 kwietnia br. zdobyła 1,5 miliona unikalnych użytkowników. Bardzo istotnym elementem projektu był fan page "Żubry Online". Profil Żubry Online na Facebooku zdobył 59 377 fanów, a kilkanaście tysięcy z nich aktywnie uczestniczyło w jego tworzeniu, dodając komentarze, własne zdjęcia lub filmy, udostępniając innym wpisy. Wśród regularnych obserwatorów nie brakowało internautów m.in. z Czech, Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA, Francji czy Hiszpanii. Aż 950 tys. wejść na stronę z transmisją online pochodziło z Facebooka (63% ogólnej liczby odwiedzin).

- Obraz z kamery wzbogacaliśmy o treści merytoryczne i jednocześnie angażujące fanów - mówi Jarosław Krawczyk, rzecznik prasowy RDLP w Białymstoku. - Do każdego zrzutu ekranu dodawaliśmy rzeczowy komentarz tłumaczący, co wydarzyło się na polanie. Na profilu Żubry Online fani mogli się więc dowiedzieć, jak samce żubrów walczą o dominację w stadzie, po co leśnicy dokarmiają zwierzynę, jak odpowiednio przygotować samemu pożywienie dla ptaków zimą.


Żubry online odwiedziły dziki. Wilki i jelenie też przychodzą na polanę (wideo)

Leśnicy stworzyli galerie tematyczne, w których opisywali poszczególne gatunki zwierząt pojawiających się na polanie. Przedstawiali również postać leśniczego Bogdana, który na trwałe wpisał się w świadomość fanów jako oddany przyrodzie pasjonat i stróż polany.

Wiele emocji wśród internautów wzbudzały wizyty drapieżników na żubrzej polanie. Do historii internetu przeszła scena ataku wilków i szarży żubrów w odwecie. Podobnie jak polowanie niby śpiącego lisa na myszkujące pod śniegiem myszy. Również karmowisko ptaków było często odwiedzane przez ciekawe gatunki drapieżników.


Żubry online robią furorę w internecie (zdjęcia, wideo)

Hitem internetu była specjalnie założona przez studentów - w czasie sesji egzaminacyjnej - strona na facebooku: "Jeszcze tylko sprawdzę co robią żubry i mogę zacząć się uczyć".
Fani nieustannie nadsyłali zrobione przez siebie screeny, chwaląc się swoimi obserwacjami.

- Otrzymaliśmy bardzo dużo maili z gratulacjami za pomysł i podziękowania za możliwość obserwacji zwierzyny w Puszczy Białowieskiej - mówi Jarosław Krawczyk. - Od marca opracowaliśmy aplikacje mobilne i dlatego zubryonline można było oglądać na smartphonach i tabletach.

O tym, co aktualnie dzieje się w Puszczy Białowieskiej, można dowiedzieć się oglądając profil W Puszczy Bialowieskiej

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny