Sprawdź, ile osób już oddało głos czytaj więcej »

Ul. Stroma. Basen będzie przypominać aquapark

Dodano: 24 kwietnia 2013, 7:00 Autor:

Basen przy Stromej będzie przypominać aquapark

Basen przy Stromej będzie przypominać aquapark (fot. sxc.hu)

Atrakcje dla najmłodszych, aerobic w wodzie, sauny, a nawet grota solna. Takie rozrywki będzie oferowała białostoczanom pływalnia przy ul. Stromej. Obiekt czeka rozbudowa. Jeszcze w tym roku powstanie dokumentacja.

Sonda

Czy w Białymstoku potrzebny jest aquapark?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1291.

Pływalnia ma już swoje lata i wymaga modernizacji. - W trakcie rozmów na ten temat zrodził się pomysł, aby przy okazji zwiększyć atrakcyjność obiektu, by stał się on jeszcze bardziej funkcjonalny, przyjazny dla klientów - wyjaśnia Paweł Orpik, dyrektor Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Białostoczanie narzekają, że brakuje im aquaparku. Poprzez rozbudowę pływalni rodzinnej zamierzamy, przynajmniej w pewnym stopniu, odpowiedzieć na wzrastające potrzeby.

Miasto ma już koncepcję rozbudowy basenu. Wkrótce zaś ogłosi przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej. Plany są ambitne. Ma zostać przeprowadzona modernizacja istniejącego basenu oraz budowa takiego do nauki pływania. Powstanie też strefa zabaw dla dzieci. Znajdzie się tam płytka niecka wodna, nowe zabawki oraz zjeżdżalnie.
Nie zabraknie też atrakcji dla dorosłych. Pojawią się więc sauny suche i parowe, a obok nich strefa relaksu. Tutaj będzie można położyć się na leżaku i w otoczeniu zieleni posłuchać odprężającej muzyki. Być może pojawi się też grota solna.

Koncepcja przewiduje również dobudowanie części, w której znajdzie się hol, recepcja oraz bufet. Będą tu obszerne szatnie z szafkami na żetony oraz poczekalnia i toalety. Z kolei w piwnicy dobudowanego budynku zaplanowano sale fitness, siłownię, gabinety odnowy biologicznej oraz masażu. Wokół obiektu powstaną zaś parkingi i chodniki.

W tegorocznym budżecie zapisano jedynie pieniądze na wykonanie dokumentacji projektowej. Dyrekcja BOSiR liczy jednak na to, że w przyszłym roku znajdą się także fundusze na rozbudowę obiektu. Plan jest bowiem taki, by prace ruszyły w drugiej połowie 2014 roku. Szacowany koszt inwestycji to kilkanaście milionów złotych.

Czytaj więcej o:
  • basen Białystok
  • ul. Stroma Białystok
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Czwartkowy Poranny: Rodzice walczą o leki dla dzieci

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.