Janusz Kuptel: Wykwintny smak wymaga kreatywności

Dodano: 11 kwietnia 2013, 9:45 Autor:

Moje kursantki spisały się wyśmienicie i już wiedzą, na czym polega zdrowe gotowanie – mówił mistrz kuchni Janusz Qbek Kuptel.

Moje kursantki spisały się wyśmienicie i już wiedzą, na czym polega zdrowe gotowanie – mówił mistrz kuchni Janusz Qbek Kuptel. (fot. Krzysztof Jankowski)

Mistrz kuchni jednego z hoteli uczył bielszczanki zdrowego i smacznego gotowania.

Przygotowywały przystawki i zupy, a także wykwintne dania – przez sto dwadzieścia godzin uczestniczki projektu aktywizacji zawodowej uczyły się pracy w kuchni.

– Podzieliliśmy zajęcia na cztery dni teorii i jedenaście praktyki. W tym czasie dziewczyny mogły się przekonać, na czym polega ta praca – mówi wykładowca Janusz Qbek Kuptel, na co dzień szef kuchni w jednym z bielskich hoteli. – Uczyliśmy się też podstawowych wersji dania, a na nich kształtowaliśmy kreatywność.

– To jedno z ciekawszych szkoleń, w jakich brałyśmy udział. I do tego przydatne nie tylko zawodowo, ale też w życiu prywatnym każdej kobiety – śmiała się kursantka Monika Pacewicz.

Szkolenie, po którym jego uczestniczki trafiły na czteromiesięczne płatne staże do zakładów gastronomicznych, zorganizował bielski Caritas. W ramach współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego projektu "Znów aktywni” objęto wsparciem i szkoleniami także pracowników obsługi biurowej i robotników gospodarczych.

Czytaj więcej o:
  • Janusz Kuptel
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.