Jesteś tu: Strona główna Sport Sporty walki Artykuł

Walka Krzysztof Zimnoch - Oliver McCall. Gala boksu Legionowo 18 maja

Dodano: 1 kwietnia 2013, 10:30 Autor:

Krzysztof Zimnoch powalczy ze słynnym Amerykaninem - Oliverem McCall'em.

Były mistrz świata wagi ciężkiej Amerykanin Oliver McCall będzie rywalem białostockiego pięściarza Krzysztofa Zimnocha. Walka odbędzie się 18 maja w Legionowie - poinformował współpromotor boksera Tomasz Babiloński.

- To będzie pierwszy występ Zimnocha na dystansie ośmiu rund i jednocześnie sprawdzian przed czekającą go w niedalekim czasie konfrontacją z Arturem Szpilką. Wtedy to będzie 10 albo 12 rund - powiedział Babiloński.

McCall, mający pseudonim Atomowy Byk, wcześniej rywalizował z jednym polskim pięściarzem - w 2005 roku pokonał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie Przemysława Saletę.

Półtora roku temu miał rywalizować z Mariuszem Wachem, ale nie przeszedł badań lekarskich i potyczka została odwołana w ostatniej chwili.

48-letni McCall największe sukcesy święcił przed niemal dwoma dekadami. W 1994 roku wygrał w drugiej rundzie ze słynnym Brytyjczykiem Lennoksem Lewisem i odebrał mu pas mistrza świata federacji WBC. W pierwszej obronie wypunktował Larry'ego Holmesa (USA), a następnie uległ jednogłośnie Frankowi Bruno (W. Brytania).

W zawodowej karierze McCall wygrał 56 walk, a 12 przegrał. Bilans 30-letniego Zimnocha wynosi 14 zwycięstw i remis.

W podwarszawskim Legionowie boksować będzie też syn Olivera McCalla, 25-letni Elijah. Podobnie jak ojciec występuje w kategorii ciężkiej - rekord 11-2-1. Jego przeciwnik nie jest jeszcze znany.

Czytaj więcej o:
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem

Informacje z Twojego powiatu

Oferty dnia

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.