Serwis jest częścią portalu portal regionalny

dodano: 1 kwietnia 2013, 10:30

tagi:Walka Krzysztof Zimnoch - Oliver McCall

Walka Krzysztof Zimnoch - Oliver McCall. Gala boksu Legionowo 18 maja

(pap, ted)

Krzysztof Zimnoch powalczy ze słynnym Amerykaninem - Oliverem McCall'em.

Krzysztof Zimnoch

Krzysztof Zimnoch

(Anatol Chomicz)

Były mistrz świata wagi ciężkiej Amerykanin Oliver McCall będzie rywalem białostockiego pięściarza Krzysztofa Zimnocha. Walka odbędzie się 18 maja w Legionowie - poinformował współpromotor boksera Tomasz Babiloński.

- To będzie pierwszy występ Zimnocha na dystansie ośmiu rund i jednocześnie sprawdzian przed czekającą go w niedalekim czasie konfrontacją z Arturem Szpilką. Wtedy to będzie 10 albo 12 rund - powiedział Babiloński.

McCall, mający pseudonim Atomowy Byk, wcześniej rywalizował z jednym polskim pięściarzem - w 2005 roku pokonał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie Przemysława Saletę.

Półtora roku temu miał rywalizować z Mariuszem Wachem, ale nie przeszedł badań lekarskich i potyczka została odwołana w ostatniej chwili.

48-letni McCall największe sukcesy święcił przed niemal dwoma dekadami. W 1994 roku wygrał w drugiej rundzie ze słynnym Brytyjczykiem Lennoksem Lewisem i odebrał mu pas mistrza świata federacji WBC. W pierwszej obronie wypunktował Larry'ego Holmesa (USA), a następnie uległ jednogłośnie Frankowi Bruno (W. Brytania).

W zawodowej karierze McCall wygrał 56 walk, a 12 przegrał. Bilans 30-letniego Zimnocha wynosi 14 zwycięstw i remis.

W podwarszawskim Legionowie boksować będzie też syn Olivera McCalla, 25-letni Elijah. Podobnie jak ojciec występuje w kategorii ciężkiej - rekord 11-2-1. Jego przeciwnik nie jest jeszcze znany.

Sonda

Brak ankiety.

Najczęściej

czytane

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. 2001-2014