Siemianówka z atrakcjami dla plażowiczów i żeglarzy

Dodano: 28 marca 2013, 18:15 Autor:

Gmina Michałowo przygotowała projekt i dostała z Unii prawie 2,2 mln złotych. Za te pieniądze nad zalewem Siemianówka powstanie centrum żeglarstwa oraz molo, wieża widokowa i wiata.

Zalew Siemianówka to popularne wśród turystów miejsce. - Jednak ten teren nie jest zagospodarowany. Wprawdzie jest tutaj usypana z piasku plaża i pomost pływający, ale to zdecydowanie za mało - przyznaje Marek Nazarko, burmistrz Michałowa.

Plażowicze nie mają gdzie przysiąść, by coś zjeść i odpocząć. Nie ma tu także wyznaczonych miejsc kempingowych. Brakuje wież widokowych, skąd można przyrodę. Wreszcie, nie ma nawet toalet.

Dlatego władze Michałowa chcą to zmienić. Urzędnicy przygotowali projekt budowy infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej nad Siemianówką.

Przede wszystkim ma się zmienić plaża w Bondarach. Powstaną tutaj: pomost drewniany, wieża widokowa oraz wiata wypoczynkowo-rekreacyjna. Innymi atrakcjami będą wodny plac zabaw oraz informacyjny kiosk internetowy wraz z oprogramowaniem.
Pomyślano także o miłośnikach sportów wodnych. Nad Zalewem Siemianówka powstanie centrum żeglarstwa. - Kupimy sprzęt do żeglowania, czyli zestaw łodzi oraz specjalny hangar - tłumaczy Konrad Sikora z michałowskiego urzędu.

W przyszłości nad zalewem maj odbywa się obozy treningowe oraz regaty.
- Będzie to możliwe dzięki współpracy z białostockim klubem żeglarskim Siódemka - zaznacza Marek Nazarko.

Burmistrz Michałowa jest przekonany, że warto zainwestować w infrastrukturę rekreacyjną. Ma nadzieję, że dzięki temu gmina uatrakcyjnią swoją ofertę turystyczną. Wierzy, że goście chętniej będą przyjeżdżać nad zalew. A im więcej turystów, tym większy zarobek.
- Na pewno nad Siemianówką rozwiną się przedsiębiorstwa z branży turystycznej - zaznacza Konrad Sikora. - Powstaną punkty gastronomiczne, zajazdy - dodaje.

Szykują się też zmiany w samym centrum Michałowa. Zostanie odnowiony park. Nowością będzie, m.in. galeria zewnętrzna. Będą tu wystawiane prace lokalnych artystów.
Projekt pochłonie prawie cztery miliony złotych. Prace rozpoczną się latem i potrwają dwa lata.

Budowę Zalewu Siemianówka zakończono w 1990 roku. Po kilku latach istnienia zbiornika zauważono intensywny rozwój sinic. Wymieniono wtedy wodę, ryby i rośliny oraz uprzątnięto linię brzegową. Tak obniżono poziom wody.

Jak zapewniają władze Michałowa, teraz nie ma tego problemu.

Czytaj więcej o:
  • Marek Nazarko
  • michałowo
  • siemianówka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.