I Wojewódzki Konkurs Piosenki Europejskiej w V LO

Dodano: 13 marca 2013, 18:00 Autor:

- Przygotowaliśmy utwór Franka Sinatry po niemiecku - opowiadał Przemysław Idźkowski z I LO w Białymstoku (na zdjęciu razem z koleżankami: Dianą Ortiz-Kowalczuk z gitarą i Martyną Gumowską). - Do duetu, zwłaszcza mieszanego, pasuje idealnie.

- Przygotowaliśmy utwór Franka Sinatry po niemiecku - opowiadał Przemysław Idźkowski z I LO w Białymstoku (na zdjęciu razem z koleżankami: Dianą Ortiz-Kowalczuk z gitarą i Martyną Gumowską). - Do duetu, zwłaszcza mieszanego, pasuje idealnie. (fot. Andrzej Zgiet)

W środę w siedzibie V LO w Białymstoku słychać było międzynarodowe przeboje po niemiecku, rosyjsku, hiszpańsku i francusku. Odbył się tu I Wojewódzki Konkurs Piosenki Europejskiej. Swoje umiejętności zaprezentowało 28 uczniów ze szkół w całym regionie.

- Przygotowaliśmy utwór Franka Sinatry po niemiecku - opowiadał Przemysław Idźkowski z I LO w Białymstoku (na zdjęciu razem z koleżankami: Dianą Ortiz-Kowalczuk z gitarą i Martyną Gumowską). - Do duetu, zwłaszcza mieszanego, pasuje idealnie.

Po kilkugodzinnych zmaganiach pierwsze miejsce wywalczyła Elżbieta Zajko z I LO w Białymstoku. Wykonała po rosyjsku utwór Ałły Pugaczowej "Ajsbierg". Jury ujęła swoim bardzo dobrym przygotowaniem zarówno muzycznym, jak i językowym.

- Dyskusja była bardzo burzliwa - nie kryła Jolanta Górska, organizatorka konkursu z ramienia V LO. - Niełatwo wybrać zwycięzców, kiedy poziom wokalny i językowy jest bardzo wysoki.

Nagrodą był kurs języka angielskiego oraz tańca dla dwóch osób.

Czytaj więcej o:
  • liceum Białystok
  • V LO Białystok
  • Wojewódzki Konkurs Piosenki Europejskiej
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Pokazy robotów i efekty specjalne w Elektryku

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.