Pogoda: Białystok, Podlasie. Prognoza na marzec

Dodano: 2 marca 2013, 0:20 Autor:

W piątek temperatura maksymalna przewidywana w naszym regionie to około plus 8 stopni. Zrobi się naprawdę przedwiosennie.

W piątek temperatura maksymalna przewidywana w naszym regionie to około plus 8 stopni. Zrobi się naprawdę przedwiosennie.

Choć weekend może nie zapowiada się jeszcze  wiosennie, to od poniedziałku temperatura powoli zacznie rosnąć. Pod koniec tygodnia słupek rtęci w naszym regionie może wskazywać nawet 8 stopni powyżej zera. Będzie słonecznie.

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, czego wyraz da nam jeszcze w weekend. Śnieżna aura może być dla wielu osób zaskoczeniem, zwłaszcza że w ciągu ostatnich dni niemal czuć już było w powietrzu wiosnę, a na straganach cieszyły oczy bazie.

- W niedzielę będzie sypał śnieg, mogą tworzyć się zawieje. Do tego będzie wiał silny, porywisty wiatr z północnego-zachodu, osiągający w porywach nawet do 70-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna w niedzielę to zero stopni, zaś w nocy około minus sześciu - nie ma dobrych wieści Wiesław Winnicki z Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku.

I na tym złych wiadomości koniec. Na następne dni prognozowane jest stopniowe ocieplenie. W poniedziałek słupki rtęci wskażą jeszcze dość nieśmiało 1 stopień, ale pojawią się pierwsze promienie słońca. Potem już z dnia na dzień będzie coraz cieplej.

- W piątek temperatura maksymalna przewidywana w naszym regionie to około plus 8 stopni. Zrobi się naprawdę przedwiosennie. Wiatr będzie wiał już z południa, więc przyniesie nam dużo ciepła i sporo słońca. Cieszmy się, bo dzień staje się dłuższy - mówi Wiesław Winnicki.

Trudno jeszcze o prognozy na kolejne tygodnie marca, pogoda bardzo lubi zaskakiwać. Białostoccy synoptycy przyznają, że bywały lata z temperaturą w końcu marca sięgającą nawet 20 stopni powyżej zera, jak np. w 2010 roku. Z kolei w 2011 roku w marcu było minus 19 stopni.

Dlatego lekarze alarmują, by jeszcze tak do końca nie zawierzać słonecznej aurze. I nie zrzucać z siebie od razu tylu ciepłych ubrań. Bo o tej porze roku pogoda bywa zdradliwa.

- Jak pokazują statystyki, najwięcej infekcji jest właśnie w marcu. Choć może się wydawać, że pacjenci przeziębiają się w grudniu, jak są mrozy. Możliwe, że marcowe infekcje związane są z tym, że pacjenci za wcześnie odczytują symptomy wiosny. Cały czas trwa przecież jeszcze sezon grypowy - przypomina Małgorzata Wiercińska, lekarz rodzinny z Białegostoku.

Zaczynają już kusić nowalijki, np. hiszpańskie czy marokańskie truskawki. Takie owoce mogą jednak uczulać. Lekarze radzą, by poczekać na polskie zbiory.

Czytaj więcej o:
  • Pogoda Białystok
  • Prognoza pogody Białystok
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Napis na elektrowni to ateistyczna akcja? Radny pyta

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.