Jesteś tu: Strona główna Kultura - Recenzje Artykuł

Apteka i Nancy Regan zagrali w kawiarni Fama (zdjęcia)

Dodano: 17 lutego 2013, 0:20 Autor:

Jędrzej Kodym Kodymowski jak zawsze udawał niegrzecznego chłopca, ale grał fantastycznie

Jędrzej Kodym Kodymowski jak zawsze udawał niegrzecznego chłopca, ale grał fantastycznie (fot. Jerzy Doroszkiewicz)

Apteka, trójmiejska legenda punku i Nancy Regan - młody, acz niekoniecznie stażem, zespół z Warszawy zagrali w kawiarni Fama. Nad koncertem, paradoksalnie, unosił się duch Jimi Hendrixa bardziej niż Sida Viciousa.

Prawdę mówiąc, nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem koncert zespołu Apteka. Kodym kilkanaście miesięcy temu wydał nawet nowy krążek, ale do mediów powrócił raczej jako radykalny głos dzisiejszych 40- a może 50-latków, a nie pełen pasji muzyk. A szkoda.

Koncert w Famie udowodnił, że zespół jest w gigantycznej formie. Brzmiał spójnie, mocarnie, Kodym chętnie używał wah wah i z głową improwizował w świetnym stylu. Przez moment Apteka brzmiała jak Santana na festiwalu Woodstock, ale przeważały największe hity - zresztą chóralnie odśpiewywane przez publiczność, której PESEL zaczynał się najczęściej od cyfry 6 albo 7.

Dziś Apteka to power trio, które energią poraża i proponuje inteligentną zabawę dla otwartych umysłów. Nawet, jeśli ze sceny lecą bluzgi.

bardzo dobrze sprawdził się w roli rozgrzewacza warszawski Nancy Regan. Zespół ma świetne piosenki, znakomicie interpretowane przez Martynę. Dobre teksty i sprawdzona muzyka w stylu punka'77 mogą rozgrzać niejeden koncert. Wokalistka ma wsparcie w postaci sprawnych muzyków, ale trudno nie było się uśmiechać, kiedy w jednej z piosenek zacytowali znane z interpretacji Hendrixa "Hey Joe".

I tak chcąc nie chcąc, przed klubem unosił się zapach nielegalnych substancji, a w środku też nie brakło elementów lata miłości - przypomnijmy z roku 1967.

Czytaj więcej o:
 • apteka
 • białystok
 • fama
 • jędrzej kodymowski
 • kodym
 • koncert
 • nancy regan
 • narkotyki
 • psychodelia
 • punk
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem

Informacje z Twojego powiatu

 • SALE w Alfa Centrum poranny.pl

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.