Kultura - Recenzje

serwis portalu www.poranny.pl

Recenzje

SONDA

Czy Roberto Skolmowski sprawdzi się jako dyrektor opery?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 366.

KULTURA > Kultura - Recenzje | 17 lutego 2013 - 0:20

Apteka i Nancy Regan zagrali w kawiarni Fama (zdjęcia)

Jędrzej Kodym Kodymowski jak zawsze udawał niegrzecznego chłopca, ale grał fantastycznie

Jędrzej Kodym Kodymowski jak zawsze udawał niegrzecznego chłopca, ale grał fantastycznie (Jerzy Doroszkiewicz)

Fotogaleria

Apteka, trójmiejska legenda punku i Nancy Regan - młody, acz niekoniecznie stażem, zespół z Warszawy zagrali w kawiarni Fama. Nad koncertem, paradoksalnie, unosił się duch Jimi Hendrixa bardziej niż Sida Viciousa.

Prawdę mówiąc, nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem koncert zespołu Apteka. Kodym kilkanaście miesięcy temu wydał nawet nowy krążek, ale do mediów powrócił raczej jako radykalny głos dzisiejszych 40- a może 50-latków, a nie pełen pasji muzyk. A szkoda.

Koncert w Famie udowodnił, że zespół jest w gigantycznej formie. Brzmiał spójnie, mocarnie, Kodym chętnie używał wah wah i z głową improwizował w świetnym stylu. Przez moment Apteka brzmiała jak Santana na festiwalu Woodstock, ale przeważały największe hity - zresztą chóralnie odśpiewywane przez publiczność, której PESEL zaczynał się najczęściej od cyfry 6 albo 7.

Dziś Apteka to power trio, które energią poraża i proponuje inteligentną zabawę dla otwartych umysłów. Nawet, jeśli ze sceny lecą bluzgi.

bardzo dobrze sprawdził się w roli rozgrzewacza warszawski Nancy Regan. Zespół ma świetne piosenki, znakomicie interpretowane przez Martynę. Dobre teksty i sprawdzona muzyka w stylu punka'77 mogą rozgrzać niejeden koncert. Wokalistka ma wsparcie w postaci sprawnych muzyków, ale trudno nie było się uśmiechać, kiedy w jednej z piosenek zacytowali znane z interpretacji Hendrixa "Hey Joe".

I tak chcąc nie chcąc, przed klubem unosił się zapach nielegalnych substancji, a w środku też nie brakło elementów lata miłości - przypomnijmy z roku 1967.

(dor)

::Kultura - serwis specjalny Kuriera Porannego - email:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne Spółka z o.o. 2001-2014.