Janusz Qbek Kuptel i Marcin Sarnacki gotowali dla dzieci (zdjęcia, wideo)

Dodano: 24 stycznia 2013, 14:45 Autor:

Mistrzowie kuchni tym razem gotowali dla dzieci.

Mistrzowie kuchni tym razem gotowali dla dzieci. (fot. Krzysztof Jankowski)

Tortilla z twarożkiem i warzywami, deser mleczny z owocami oraz słodka sałatka owocowa - to przekąski, które w czwartek nauczyli się przygotowywać uczestnicy zajęć "Ferie w mieście", które zorganizował Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku Podlaskim.

Dzieci spotkały się z szefem kuchni bielskiego hotelu Unibus Januszem "Qbkiem" Kuptelem i dziennikarzem Marcinem Sarnackim, którzy od kilku lat prezentują swoje pomysły kulinarne na antenie lokalnej Telewizji Kablowej Hajnówka w programie "Qbek przepisów".

- Dzieci to najtrudniejsza publiczność, bo zawsze powiedzą prawdę - śmiał się przed rozpoczęciem pokazu Janusz "Qbek" Kuptel.

Mistrzowie kuchni postanowili tym razem przygotować najprostsze przepisy, które z powodzeniem w domu będą mogły wypróbować dzieci. Były to: tortilla na zimno z twarożkiem i warzywami, mleczna śnieżka udekorowana owocami oraz sałatka ze słodkich owoców.

- To dania proste i pełne witamin, które szybko można przygotować. Nie wymagają też obróbki termicznej, a więc użycia niebezpiecznych dla dzieci sprzętów kuchennych. Nam smakują, więc mamy nadzieję, że spodobają się też najmłodszym - mówili kucharze.

Osiedlowy Dom Kultury zaprasza młodych mieszkańców Bielska na swoje zajęcia w kolejnych dniach ferii. Już na piątek zaplanowany jest wyjazd na zimowy kulig do Niewina Borowego.

- Zaprosili nas tam nasi młodzi przyjaciele, którzy w poniedziałek złożyli wizytę w naszym domu kultury i wspólnie z nami oglądali spektakl teatralny w wykonaniu aktorów z Krakowa - mówi Andrzej Dłużewski z Osiedlowego Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku Podlaskim.

W poniedziałek uczestnicy "Ferii w mieście" będą bawili się w bielskim fikolandzie, a we wtorek odwiedzą Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritasu, gdzie obejrzą jasełka.

Czytaj więcej o:
  • Bielsk Podlaski
  • gotowanie
  • Janusz Kuptel
  • kuchnia
  • Marcin Sarnacki
  • Qbek
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

W tych szkołach dobrze uczą

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.